| cristi202 a întrebat:

In legatura cu intrebarea ce am pus-o mai inainte, cei ce pot sa ma ajute oferindu-mi de lucru, pot sa o faca printr-un mesaj aici pe TPU, sau sa intre pe site-ul afisat la profilul meu de aici, acolo sunt numarul de telefon si adresa de mail ce le am.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule, da-ne voie sa te ajutam mai mult! Spune numele unui cont, sa te ajutam cum putem, cat putem, insa te asigur ca nu vei regreta si o mare parte din paguba ar fi acoperita si ti-ar fi si tie mult mai usor sa depasesti situatia asta nefericita mai repede!

Mult curaj!

17 răspunsuri:
| cristi202 explică:

Multumesc mult tuturor celor ce vor sa ma ajute material, dar multumesc la fel de mult si acelora care nu pot sa o faca, dar mi-au aratat prin ce au scris aici ca sunt alaturi de mine si m-au incurajat emotional. E ceva sa stii ca exista o comunitate careia sa ii pese de tine, de necazul prin care treci! Nu pot decit sa va multumesc frumos la toti!

| cristi202 explică:

Pt cei ce doriti un numar de cont, eu am doua conturi, la CEC si la ING, si am sa merg tot miine sa rezolv problema buletinului la Politie, si asa poate se rezolva problema. Numerele de cont sunt: la CEC - RO43CECEC00194627029081, iar la ING - RO18INGB0000999901356841. Ideal ar fi la CEC, dar faceti cum va e mai bine pentru voi. Si multumesc mult pentru tot ce veti pune acolo, indiferent de cit va fi!

| justitiarul a răspuns (pentru cristi202):

Cristi imi vine sa te pup de frunte!laughing
Iarta-mi entuziasmul dar in sfarsit am primit o veste buna cu conturile astea.
Vom pune atat cat putem fiecare dar Dumnezeu e mare si poate se va strange suma care sa va usureze putin viata acum inainte de sarbatori!

| NOname a răspuns (pentru cristi202):

Mulțumesc pentru vești bune, Cristi. În sfârșit vom putea Toți să te ajutăm cu câte ceva.
O seară frumoasă și numai bine!

| Ioandelasal a răspuns (pentru cristi202):

Cristi202, nu este destul numarul de cont, trebuie si numele si prenumele. De altfel nu ai scris corect numarul de cont de la CEC Bank, trebuie sa aiba 24 caractere si are numai 23. De asemenea cred ca dupa CECE trebuie sa fie o cifra, la tine este o litera. Te rog sa-l revezi si sa-l corectezi. Numai bine!

| MMihai a răspuns:

Răspuns pentru @cristi202@
Am aflat acum de treaba cu incendiul Vineri 2 dec 2011, ora 15.
Prea mult nu te pot ajuta, dar cu ceva, totuși, pot să te ajut.
email """ mihaidavidoglu1954@gmail.com """

| justitiarul a răspuns:

Multi dintre noi nu iti putem oferi un job dar am vrea sa contribuim cu o suma cat de mica fiecare, sa te ajutam sa iti revii.Scrie-ne un numar de cont unde putem face acest lucru ca sa te putem ajuta!
Suntem alaturi de tine!

April
| April a răspuns:

Imi pare nespus de rau pentru cumplitul necaz care te-a lovit in prag de iarna si,daca vom afla un numar de cont, atat cat pot te voi ajuta si eu, din tot sufletul.Multa compasiune.

| Marinush123456789 a răspuns:

Salut site cineva de aici daca pot trimite din straintate prin western union doar cu buletinul? sper din tot sufletul meu ca sa nu fii foarte suparat Cristi si sa stii ca toti suntem alaturi de tine si te sustinem ( unii moral, altii financiar) Dumnezeu sa te ajute in vremea asta grea!

| neluL a răspuns (pentru Marinush123456789):

Poti trimite! Am folosit si eu tot western-union si am trimis la adresa asta
Anitoiu Gaftoana
com. Joita
jud. Giurgiu
Alte date nu iti mai trebuie! Numar de contact este
0040722320024 sau 0040735033608 iti va raspunde Cristi. Ii poti transmite telefonic CODUL de la western, numele tau, orasul de unde trimiti si tara.

Bravo!

| cristi202 explică (pentru Marinush123456789):

Multumesc mult si pentru sustinerea ta!

| Marinush123456789 a răspuns:

@neluL
Multumesc frumos, fara diacritice din cate am inteles da? Sper ca acest cont sa fie deschis mai mult timp...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru cele intamplate. Multa sanatate si sa iti revii repede financiar. Eu nu stiu daca pot ajuta, bani nu am nici eu prea multi de donat dar sunt alaturi sufleteste de tine.

| Intuneric a răspuns:

Cristi202 nu stiu cat a trecut de atunci dar daca ai nevoie de electrician si canalizator te pot ajuta gratuit in a-ti oferi prin munca prezenta mea in permanenta fiindca tot nu am de lucru si oricum ai un profesionist experimentat care va duce pana la sfarsit lucrul. trimite prin aceasta adminitratie dorinta daca vrei sa te ajut. Intuneric

| TPUDenisa a răspuns:

Buna dle Cristi.Am vazut mesajul tau si as vrea sa-ti trimit si eu niste mesaje de incurajare: «Un om are nevoie de gândurile noastre, de rugile noastre, de prietenia noastră. Pentru câteva minute, în noaptea asta, gândi-şi-vă la Dl Cristi. Tot ceea ce putem să facem acum este să ne rugăm pentru sănătatea lui»
VIATA e frumoasa cu greutatile ei, merita sa fii fericit chiar daca primesti vreo lovitura, merita sa speri chiar daca peste tine trece o furtuna, merita sa lupti chiar daca nu ai sorti de izbanda, merita sa crezi in fortele tale chiar daca sunt altii mai tari decat tine! Fiecare incercare duce la izbavire, la reusita! Cu cat piscul e mai inalt si urcarea mai grea cu atat reusita si multumirea de sine va fi mai satisfacatoare iar increderea in propriile forte va fi mult mai puternica. Orice floare e mult mai frumoasa si luminoasa dupa trecerea unei furtuni sau a unei ploi. Orice perla care se gaseste in abisul intunecat al marii nu are stralucirea binemeritata pana nu este adusa de valuri pe nisipul tarmului stralucitor. SPERANTA nu moare niciodata! Haide stiu ca poti...
E o operatiune grea, dar uneori trebuie doar sa apesi butonul si calculatorul se va deschide! Crede-ma am doar 10 ani, si chiar daca am doar 10, stiu prin ce trece un om! Bafta, Sanatate, Asculta de Dumnezeu si ia Fericirea in brate!

| cristi202 explică (pentru TPUDenisa):

Multumesc mult pentru frumoasele cuvinte! Nu conteaza ca ai doar 10 ani, atita timp cit poti incuraja pe cineva asa cum o faci!