| GeorgeOprea a întrebat:

Am o problema cu hidroforul. Cand pornesc apa incet sunetul pe care il face cand declanseajaza este intrerupt (adica porneste, se opreste, porneste iar la interval de cateva secunde) iar apa are fluctuatii, nu curge continuu. Cand il dau sa curga mai tare merge normal. Ce poate avea? Mentionez ca are o butelie recent schimbata. Multumesc.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil sa ai mizerie depusa pe filtru / in instalatie. Daca bagi presiune mai mare, atunci trece apa (fortat), dar la presiune mica nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheama un instalator de apă, si daca problema nu este de la țevi, suni firma care ti a montat hidroforul, poate din cauza lui (a hidroforului) are apa fluctuatii., noi nu stim, dar ăia sunt specialiști, si stiu solutia.

| mihai69 a răspuns:

Reglează și presostatul cum trebuie!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Prima se verifica presiunea de aer in butelie si evident daca nu este sparta basica. Nu trebuie mare calificare iti trebuie o pompa de auto si un manometru tot auto de roti. Presostatele sunt reglate de fabrica si normal nu se umbla la ele, nu se deregleaza singure aiurea dar poti sa o faci tu daca te joci la el. http://www.spufi.com/buna-functionare-a-hidroforului/comment-page-3/

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Daca te depaseste situatia cauta un meserias. Totul e simplu cand stii, cand nu poate fi infern + stricaciuni mai mari.