| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Care aveti ventilator cu ionizare acasă?
E bun la ceva, care e faza cu ionizarea?
Mersi

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ionizarea se face pentru a face ozon.
Ozonul da senzatie de aer proaspat, "ca in muntii cu paduri de brad".
Daca vrei sa racoresti camera ieftin si eficace, atunci foloseste un ventilator care sufla vapori fine de aer!

| maphiotul explică (pentru Bula):

Vapori de apa poate ai vrut sa zici

| Bula a răspuns (pentru maphiotul):

Da.
Errorum humanum est... a zis ariciul - si a coborat de pe peria de radacina...winking

| maphiotul explică (pentru Bula):

laughing

| doctorandus a răspuns:

Ozonul este o otrava. Daca n-ar fi chiulit de la chimie ar fi stiut asta.

| goguPatent a răspuns:

Ozonul are rolul de a steriliza aerul

| doctorandus a răspuns (pentru goguPatent):

Ce nota ai avut la chimie?

| ALM2000RO a răspuns:

Nu am încă ventilator deloc, în curând însă am de gând să cumpăr și voi cere aici sfaturi despre caracteristici, înainte de a căuta oricum eu cu atenție pe net. Nu-l iau numai așa, fără o informare prealabilă happy Ventilator nu voi lua, voi lua aparat de aer condiționat.
Am însă purificator de aer, cu rol inclusiv de umidificator de aer, de la Dyson, luat de la Altex happy