| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi, la școală, în timpul orei, am început să mănânc o banană. Nimeni nu părea deranjat de asta. În spatele meu era un coleg cu care nu vorbesc mult, dar ne salutăm și interacționăm dacă e nevoie. Colegul și-a început și el o banană. O colegă din față mi-a făcut semn să-l privesc, dar nu am dat importanță. Apoi, colegul din spate m-a împins cu capul, încercând să-mi bage întreaga banană în gură. M-am enervat, dar nu am început o ceartă. Ulterior, mi-a spus că am banană pe gură, deși nu era adevărat. M-am simțit deranjat de gestul său și m-am întrebat de ce a făcut asta. De ce o fi făcut chestia asta? Si daca ar fi sa ma placa, de ce ar face glume d astea?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-a deranjat faptul ca cineva ti-a dat peste mana, dar nu te-a deranjat ca ai facut ceva neregulamentar la scoala?
Interesant mod de a judeca ceva.

Daca eram in locul profesorului te-as fi dat afara de la ora si ti-as fi pus absenta, sau ti-as fi scazut nota la purtare, fiindca in timpul orei NU se mananca, pentru asta sunt pauzele dintre ore.

| sierra1 a răspuns:

"colegul din spate... încercând să-mi bage întreaga banană în gură...De ce o fi făcut chestia asta?"

e plin d-ăștia, de neamuri de traistă!

| dullcat a răspuns:

Nici sa mananci ca omul un fruct nu se mai poate, doamne... Ignora asemenea personaje nesimtite, ca nu faci glume din astea cu o persoana pe care o placi sau o indragesti catusi de putin.

| Simpatic a răspuns:

"De ce o fi făcut chestia asta? Si daca ar fi sa ma placa, de ce ar face glume d astea?"

De naiv ce este, el si majoritatea (nu toti) baieteilor fatalai la varsta lui, astia care vor sa se bage in seama dar esueaza ca niste loseri, asa te porti cu cineva, indiferent daca o placi sau nu pe colega ta?
Si dupa aia plang ca frustratii pe social media ca de ce fetele de varsta lor au iubiti mult mai mari de ani... uite de ce!

| J0B0MAT a răspuns:

Nu ar face glume din astea cineva care te-ar place. Iar sexualizarea unor obiecte, mai ales fructe/legume pe care toată lumea le consumă, mi se pare una dintre cele mai mari scârboșenii. Oamenii sunt la un nivel de obsesie atât de ridicat încât nu pot nici mânca fără să aibă fantezii, grețos.
Eu zic că mai bine că nu vorbești mult cu asemenea indivizi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Gesturi de prost gust.
Evita tipul ăsta de persoane cât poți tu de mult.

| LisaJulie a răspuns:

Cam toți copiii din ziua de azi fac glume din astea! Eu am trecut recent de perioada adolescenței și știu! Tot ce este de făcut e sa îl ignori

| Madaxo97 a răspuns:

Nu te place deloc tipul, si-a bătut joc de tine făcând gluma asta proastă, asta nu este un comportament matur si in niciun caz unul care sa arate ca te place.