| Anonima6775 a întrebat:

Cât de mare este Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cat intreg Universul, El este Universul

| CLaludiu1234 a răspuns (pentru Simpatic):

Eu știu ca Dumnezeu a creat universul, cu tot ce este în el

| Simpatic a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Eu sunt mai pe filosofie, eu il identific in viziunea mea pe Dzeu ca fiind Universul!
da, daca ne referim la Biblie, Dzeu a creat TOTUL!

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu l-a masurat nimeni.

Te sfatuiesc sa citesti regulamentul, intrebarile astea generale, cate 10 pe zi, nu sunt prea ok.

| VoidEternal a răspuns:

1.86

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este atât de mare incât ține pământul in brațe.
Iar când vrea să ne certe il strânge mai tare la piept și atunci vin greutăti peste oameni și isi aduc aminte că Dumnezeu ne imbrătiseaza cu dragoste.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Nu se poate determina de către niciun om cât de mare e Dumnezeu deoarece:Ioan 4:24 (NTR)
Dumnezeu este duh, iar cei care I se închină trebuie să I se închine în duh și în adevăr, deci Dumnezeu nu are corp cum avem noi oamenii, care ne putem masura. Uite ce mai spune biblia despre Dumnezeu, Iacov 1:17 (NTR)
Orice dăruire bună și orice dar desăvârșit este de sus, coborând de la Tatăl luminilor, la Care nu există schimbare sau umbră din cauza mișcării.