| q2amyra a întrebat:

Ce părere aveti de parintii care isi "imping" copiii în punctul de a face self harm si refuza să-i asculte? Ba chiar când afla ca au facut sh, ii amenința cu bataia.

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Parinti dereglati mintal care nu ar trebui sa aiba drepturi legale asupra copiilor lor, si denuntati cat mai repede atat la politie cat si la protectia copilului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa era pe alocuri în Evul Mediu. Dacă te prindea cu o tentativă eșuată de sinucidere, te spânzura, ca să te învețe minte, să nu mai faci și altădată. Bună treabă.

| q2amyra explică (pentru sadrian46):

N-am norocul sa fiu spanzurat

| CostinAlamariu a răspuns:

Păi nu meriți o bătaie bună dacă ești atat de disperat după atenție încât vrei să-ți faci rău?

| q2amyra explică (pentru CostinAlamariu):

Se vede ca n ai inteles contextul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că acei părinți au o inteligență emoțională scăzută. Nu sunt capabili să-și gestioneze propriile emoții, da' barem pe ale copiilor.

| Geass1 a răspuns:

Abuzatori. M-am uitat puțin peste întrebările și îmi pare rău, vreau să știi că nu este vina ta că părinții tăi nu știu să se comporte. Din păcate, în primul rând, e bine să fii în siguranță deci nu le mai spune asemenea lucruri și evident încearcă să nu mai faci sh. Știu că nu este așa ușor, dar cred în tine.

| q2amyra explică (pentru Geass1):

Mersi, apreciez!