| enohalarysa a întrebat:

De ce mereu oamenii care nu vor relații niciodată și nu vor copii sunt cel mai mult criticati?))

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil pentru ca sunt rautaciosi sau zgarciti sadea, ori egoisiti pana in maduva oaselor si atunci nu sunt placuti de nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ei sunt cei care provoaca normele de organizare a vietii ale societatii.
Eu personal ii aplaud pentru claritatea gandirii (prin toata presiunea pusa de societate) de a stii ce e mai bine pentru ei.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Pentru ca trăim în societatea asta, unde dacă ai un copil de ce nu îl ai și pe al doilea?
Și cu gândiri foarte învechite unde viata ta ar trebui sa se încheie după ce ai un copil, total fals.
Lumea o sa te judece și dacă ai și dacă nu.
În general o sa auzi chestia cum ca " o sa regreți după, copilul este o binecuvântare, etc", nu zic ca este total fals, dar nu toată lumea este făcută pentru asta și cu siguranță nu lumea o sa îți de a bani sa ii cresti.
Ps: trăiți asa cum vreți, nu țineți cont de părerea altora.

| adorbanii a răspuns:

Oamenii fără copii sunt criticați de frustrații și frustratele care și-ai distrus sănătatea economică și mintală îngrijind plozi