| AnneM123 a întrebat:

Exista pastile pentru fericire? Nu drogurilaughing)

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,pastile facute din zahar determina dopamina mai multa in creier

| Donsavas a răspuns:

Raspunsul la intrebarea tabig grina, exista. Sunt antidepresivele care inhiba receptarea serotoninei. Sunt medicamente psihiatrice, tot un fel de droguri doar ca legale, farmaceutice. Nu se iau fără prescripție fiindca diferă cantitatea si calitatea de la persoana la persoana.

| wpetterssone a răspuns:

Fericirea este atunci când ajuți pe cineva. Fericirea este atunci când dăruiești cuiva o parte din inima ta, chiar dacă a ta nu va mai fi întreagă, va fi mai fericită.

| wpetterssone a răspuns:

Sunt fericiți cei ce iubesc, cei ce sunt mulțumiți. Fericiți sunt cei pașnicii. Fericiți sunt cei care găsesc raiul în sine. Fericiți sunt cei ce caută. Fericiți sunt cei care-şi împlinesc destinul. Fericiți sunt cei care au cunoscut Unitatea. Fericiți sunt cei care au cunoscut gustul lui Dumnezeu. Fericiți sunt cei care sunt în armonie. Fericiți sunt cei iertători.

| Hammurabi a răspuns (pentru wpetterssone):

Ai uitat "fericiți sunt cei săraci cu duhul"... laughing

| gabriielaaa a răspuns:

Nu există asa ceva finca fericirea Nu i ceva ce se produce sau se cumpără că de era asa mulți îsi cuparau. Fericirea are multe definiți si e de multe feluri ea vine din interior si nu e ceva ce se poate reproduce.

| Jannah a răspuns:

Zmeu` Ninja`

| MarvelStars28 a răspuns:

5-HTP, hydroxytryptofan, supliment alimentar pe care il poti cumpara de la farmacii sau magazine naturiste, actioneaza asupra receptorilor de serotonina din creier, creste nivelurile de serotonina (substanta care iti confera starea de fericire). Este un fel de extasy mult mai slab, sanatos si legal.

| AnneM123 explică (pentru MarvelStars28):

Se poate lua si fara sa fie prescris de medic?