| FreddieM a întrebat:

In opinia voastra, persoanele credincioase, pot avea preferinte sau simti atractii non heterosexuale?
Cheers

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineînțeles că pot avea, doar că își vor reprima aceste preferințe pentru că religia nu îți oferă libertate.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru suntserios):

Tu vorbești de libertate, însă pe perioada pandemiei ce a fost? Aia a fost libertate? Habar nu ai ce înseamnă libertatea și da religia NU-ți conferă libertatea însă CREDINȚA DA.

| suntserios a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Sa compari represaliile a sute de ani a religiilor asupra oamenilor cu câteva luni in care a trebui sa avem grija de sănătatea noastră, trebuie sa fii imbecil tare

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru suntserios):

Te dai serios, dar nu ai înțelepciune.
"Carantină este atunci când
restricționezi mișcările persoanelor bolnave.
Tiranie este atunci când restricționezi
mişcările oamenilor sănătoşi. Prostie este
atunci când nu înțelegi diferența."

| suntserios a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Că sa continuam...

Imbecilitate e atunci când consideri o metoda de protecție a sănătății că fiind tiranie.
Imbecilitate e atunci când compari cu ororile religiei.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru suntserios):

Pentru ce mai avem creier dacă nu îl folosim? De ce să judecăm, de ce să analizăm când putem lua de bun absolut orice idee apărută și astfel să devenim roboți.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru suntserios):

Hai să te luminez, aceeași așa ziși "specialiști" care cică ne doresc binele și să fim sănătoși au aprobat folosirea diverselor prafuri, substanțe în alimente, au aprobat modificările genetice asupra animalelor și a oamenilor și astfel au contribuit la apariția unor noi boli, a unor noi viruși.

| suntserios a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Dacă nu ai înțeles conceptele medicale din spatele pandemiei, necesitatea carantinei și a vaccinului mai bine taci că sa nu îmi solidifici părerea că ești un imbecil care compara ororile religie comise sute de ani cu niste precauții medicale.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

UNICA atracție care o poate avea o persoană cu CREDINȚĂ e aceea față de sexul opus adică bărbatul față de femeie, iar femeia față de bărbat.Restul de alte deviații NU se încadrează la capitolul credință.

| LisaJulie a răspuns:

Nu știu ce sa zic! Poate ca nu recunosc

| ILikeBlackCats a răspuns:

Nu prea cred

| Madaxo97 a răspuns:

Sigur ca pot avea si alte preferințe decât cele heterosexuale, nu are treaba religia cu preferințele sexuale. Poti fi gay si sa crezi in Dumnezeu, sa mergi la biserica, e normal.

| Mindfulness a răspuns:

Daca ne referim dpdvd religios nu, sincer nu e vina lor că s-au născut diferiți și au o alta orientare decât cea care o prevede religia "normala", fiecare e liber sa aleagă după bunul plac și atracție proprie fara a se gândi că vor fi persecutați la judecata că sunt diferiți, nu este o abatere de la a fi credincios ci în factor biologic sau traumatizant.
Religia are o doctrină absurdă care nu coincide cu libertatea și liberul arbitru ci cu n îngrădiri și abateri a proprii existenței omenesti.