| Andrei37654 a întrebat:

Salut! Daca am avut un caine pe nume Bodo si mi-a murit acum cateva luni si mi am luat altul si i am pus tot numele Bodo, e ceva rau in asta? Trag raul spre caine?

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu e, dar de ce ai face asta? Chiar nu mai găsești alt nume, ori vrei să crezi că e ca și cum l-ai avea pe tot pe el? Pentru că nu îl mai ai și nu îl vei mai avea, oricât vrei să faci tu lucrurile să pară la fel.Noul cățel merită să aibă un alt nume pentru că va avea o alta personalitate, nu trebuie să îți amintească de celălalt.În timp va ajunge să te bucure în alte feluri, iar ambii îți vor rămâne în amintire în mod diferit, nu trebuie să încerci să îi asemeni, ci să îi lași să se diferențieze.

| Lupică27 a răspuns:

Poti sa-i pui numele si lighean ca tot aia e, nu se intampla nimic, sa fie sanatos si sa te bucuri de el, arata-ne is noua o poza cu el big grin.

| Standt a răspuns:

Nimic rau.
Am o ruda care a avut mai multe pisici. Pe toate le-a numit la fel.

| Standt a răspuns (pentru Standt):

Si toate au murit de batranete.

| Furnicarul a răspuns:

Nu e nimic rau.