| JasminNoir a întrebat:

Am nevoie de părerile voastre.
Vorbesc cu un tip de aproximativ 6 luni. Simt ca ma îndrăgostesc de el din ce in ce mai tare, și nu pot decât sa sper ca sentimentul e reciproc, chiar dacă mai face câte o gafa pe ici colo pe care o trec cu vederea.
Aseară am avut un eveniment la care a trebuit sa ma duc, iar el era acasa, cel puțin din câte mi-a zis.
Încă de când îl știu se culca devreme, chiar și când vorbim el la ora 11 maxim îmi spune ca se culca si nu ar sta mai mult cu mine oricât l-as ruga.
Era vreo ora 12 noaptea și mi s-a parut ciudat ca era pe net, totuși i-am trimis un mesaj întrebându-l ce face, după care, in gluma, cu cine vorbește. El mi-a spus direct ca vorbește cu o tipa. Am încercat sa nu fac pe geloasa și sa nu-l iau la întrebări, dar cuvintele pur si simplu îmi ieșeau de la sine, probabil și din cauza puținului alcool pe care l-am băut in seara respectiva. Mi-a spus ca e o tipa care in trecut a fost interesată de el, și eu in mod firesc m-am simțit suspicioasa in legătura cu asta. Când i-am dat de înțeles ca nu mi se pare ok ce face a zis ca nu-i convine reacția mea și ca nu ar trebui sa-l investighez. După care la 12 jumate mi-a spus ca se culca. Mi-am cerut scuze ca am fost geloasa pe nedrept, chiar dacă nu aveam de ce sa-mi cer, și l-am lăsat sa se culce.
Pe la vreo 3 dimineața, când sa ajung acasa, am vrut sa ii trimit mesaj ca am ajuns cu bine, ca mai apoi sa-l vada dimineața următoare, când colo îl văd conectat. Nici nu știu ce m-a deranjat mai tare, faptul ca el sta la 3 dimineața și vorbește cu o tipa care in trecut a fost interesată de el, sau faptul ca m-a mințit in legătura cu somnul. Nu i-am mai zis nimic și probabil nici nu am de gând sa inițiez ceva cu el. Ma simt rănită, in primul rând pentru ca atunci când vorbește cu mine mereu se pripește sa se culce cât mai repede, iar cu tipa asta poate sa-și sacrifice somnul linistit. Ma deranjează chestia și ma deranjează și mai tare faptul ca el crede ca nu e treaba mea cu cine vorbește el.
Voi ce părere aveți? Credeți ca ma inseala?

8 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Sunteti impreuna oficial?
daca nu, nu ai dreptul sa-i reprosezi nimic
dar nici sa te lasi calcata in picioare
spune-i tot ce te deranjeaza, nu tine in tine, o sa te chinui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol ce proasta.
pe cine sa insele fah? ca nu e intr-o relatie cu tine, si chiar daca era, nu era problema ta cu cine vorbea si se vedea.

Răspuns utilizator avertizat
| Valentin1321 a răspuns:

Dar lui ii place de tine? Sunteti impreuna?

| JasminNoir explică (pentru Valentin1321):

Pai ma gandesc ca ii place de mine, a avut vreme 6 luni sa-și dea seama laughing e foarte greu sa-mi dau seama ce simte din moment ce nu prea își arata sentimentele. Dar îmi spune des ca tine la mine și spera la un viitor împreuna, desi nu știu ce viitor își închipuie el din moment ce nu mi se pare ok sa vorbească cu o tipa la ora aia in noapte

| Pokahontas a răspuns:

Buna uite sfatul meu daca vrei sa il asculti : Deci nu ar trebui sal judeci in primul rand pentru ca ii vei da de inteles ca nu ai incredere in el poate tipa respectiva ii doar o amica si te pune la incercari sa vada cum reactionezi iti zic asta din propria experienta, iar daca observi ceva ciudat la comportamentu lui mai bine vb cu el decat sa te simti umilita