| DanielVladIonutdana12popadal a întrebat:

Buna, am o intrebare
Am 19 ani si testiculele lasate
Cu o piele incretita si neteda pe marginile scrotului
La temperaturi crescute
Si la temperaturi scazute este total normal si cu o piele normala este ceva de rau :/

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Intrebarile astea sunt motivul pentru care la anatomie ar fi nevoie si de imagini explicite.Pentru ca, se pare, ajungeti dupa, din pacate, la maturitate si considerati ca e ceva gresit cu organele sexuale, atat masculine cat si feminine.Nu, de obicei asa arata, numai ca filmele xxx etc. va distorsioneaza perceptia si increderea de sine pentru o chestie care nici macar nu poate fi controlata.

| Hyperion7 a răspuns:

Sub pielea încrețită sunt mușchii cremaster care au rolul de a-ți tine testiculele la o temperatura optima pentru spermatogeneza.
Astfel că, atunci când e cald, testiculele stau lăsate pentru a nu afecta producția de sperma, când e frig, testiculele stau aproape de corp pentru a pastra temperatura optima.
De regulă, testiculele au nevoie de 34-35°C pentru a produce sperma sănătoasă.
Deci nu e nimic ineregula la penisul tau.
https://www.google.com/......ps?/search

Cum arată acei mușchi.

| Robert2526 a răspuns:

Asa e la toata lumea happy pana acum nu ai observat?

| darrio2007 a răspuns (pentru Robert2526):

Nu a observat, că lumea umblă imbrăcată de obicei.

| Anonimboy111 a răspuns:

Salut,si eu am la fel si am 16 ani, este normal nu te speria

| DanielVladIonutdana12popadal explică:

E normal sa fie pilea incretita in jurul testiculelor?