| Anonima67890 a întrebat:

Buna,am o problema. De ce atunci cand fac sex nu ma pot termina dar atunci cand sunt atinsa cu mana ma termin? Stiu ca e o intrebare ciudata, dar toate prietenele mele se termina cand au un contact sexual. Nu stiu daca problema este la mine sau la partenerul meu.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De orgasmulvaginal al femeii este in totalitate responsabil barbatul, ca tu nu ai cum sa te autosatisfaci vaginal si nici sa-ti obtii un orgasm vaginal.
Un barbat care are un penis suficient de lung si gros si care-ti face un preludiu foarte bun, obtinadu-ti un orgasm clitoridian, inseamna ca te-a pregatit foarte bine de sex si abia dupa aceea poate intra el vaginal, dar trebuie sa stie sa-si manipuleze penisul mai multe minute in vaginul tau, ca sa-ti excite centrii nervosi de pe peretii vaginali, fiindca asa incepe excitarea vaginala si face posibila orgasmul vaginal, mult mai intens si mai placut decat cel clitoridian (care ti-l face cu mana).

| mihai69 a răspuns:

Nu toate femeile au orgasm vaginal.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca problema este la partenerul tău. Nu știe sa lucreze bine când faceți sex astfel încât și tu sa fii satisfăcută și sa ajungi la orgasm

| Hyperion7 a răspuns:

Pai zona externa a vaginului, printre care și clitorisul, au numeroase terminații nervoase care produc excitare la atingere.
In timp ce atunci când faci sex vaginal, exista 2 tipuri de orgasm, cel prin stimularea vaginala a punctului G și cel prin stimularea vaginala cu penisul.
Din moment ce nu te termini atunci când faceți sex vaginal, înseamnă ori că o are prea subțire, ori că nu ați făcut cum trebuie preludiul.