| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Aș vrea un răspuns cât mai rapid, dacă se poate, pentru că este urgent.
Aseară am avut un contact sexual normal, protejat, iar el a terminat în prezervativ. După, am luat o pauză și vreo oră nu am mai făcut nimic. După o oră i-am făcut oral și am făcut marea prostie de a-l lăsa să o bage fără prezervativ. A terminat afară. Problema este că el a băgat-o după ce a terminat(în prezervativ, cu o oră înainte) și din câte am citit, există riscul să rămân gravidă. El e ferm convins că nu sunt șanse pentru că în ora aia au murit toți spermatozoizii de pe el(în urma actului cu prezervativul) și mai ales fiindcă i-am făcut oral(nu a terminat) s-au dus toți. Voi ce credeți? Să iau pastila de a doua zi? Am mai luat acum 3 luni și mi-e puțin frică să o mai iau și acum și vreau să fiu sigură că nu o iau degeaba dacă tot o fac. Menstruația mi-a venit ultima oară pe 22 mai, dar de când am luat pastila de acum 3 luni, nu îmi mai vine normal, vine la o lună și 10 zile.
Aștept un sfat. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse de sarcina, fiindca sperma rmasa pe tarctul urinar este virila inca multe ore, dar oricum s-a scurs involuntar in priemle secunde cand penisul a fost introdus fara przervativ...si NUMAI daca erai in perioada fertila, poti ramane gravida.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Stonehard a răspuns:

Nu-i de joacă cu pastila de a doua zi. Nu-mi vine să cred cum abuzează unele femei.

| anonim_4396 explică (pentru Stonehard):

Nu femeile abuzează, dragă! Sunt constrânse de situație! Zici că am luat de 5 ori într-o lună, așa o zici. Evident că sunt conștientă de ce implică luarea pastilei, de asta îmi și făceam griji și am pus întrebarea. Altfel, o luam și mai luam încă 5 fără să întreb ceva.