| Anemari456 a întrebat:

Bună dimineața, la 4 săptămâni și 4 zile de la contactul sexual se vede la ecografie intravaginala?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ar exista o sarcina formata si implantata in uter, in acest moment in mod cert s-ar vedea deja foarte bine existenta si pozitionarea sacului gestational pe suprafata endometrului prin efectuarea uei ecografii transvaginale. Printro astfel de ecografie poate fi observata sarcina intrauterina de viabilitate nesigura, adica un sac gestational care este vazut bine/corect in uter, dar nu este inca posibila vizualizarea fatului cu ritm cardiac. Aceasta situatie reprezinta o stare de fapt si o constatare normala pentru o etapa inca foarte timpurie intr-o sarcina reala. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"la 4 săptămâni și 4 zile de la contactul sexual se vede la ecografie"

ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Sacul gestational