| Roberrt21 a întrebat:

Buna seara, astazi de dimineata m-am masturbat, pe la 4 am avut contact sexual cu cineva si s-a rupt prezervativul nu am ejaculat, poate sa ramana însărcinată? Va rog cer seriozitate!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca intre momentul la care a fost efectuata masturbarea care s-a terminat probabil cu ejaculare si momentul in care a avut loc actul sexual au trecut minim 4-5 ore, chiar si fara sa sa fi existat o urinare intre, se considera ca a existat timpul suficient/necesar ca din uretra penisului sa se scurga toata cantitate de sperma care a ramas dupa ejaculare. Pe baza acestei aprecieri dar si a experientelor anterioare se considera ca posibilitatea formarii unei sarcini devime extrem de mica, nesemnificativa si practic devine imposibila in cazul in care au trecut 8 ore si a existat si o urinare intre timp. Sanatate!

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Păi, masturbarea a fost cam la ora 9 si contactul sexual pe la 4
Multumesc pentru raspuns!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil.

| Plato a răspuns:

Exista o mica sansa, banuiesc, acum na, oricum ar fi, exista o rezolvare pentru orice.

| Jay1 a răspuns:

Nu poate sa ramana însărcinată, fără grijă.

| Mkeynes a răspuns:

Cum s-a rupt prezervativul si unde?

| Jarauuu a răspuns:

Nu,sanse de 2%