| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,
Ultimul ciclu menstrual a inceput in 29 martie. Cam la 14 zile am fost la ovulatie, adica 11 aprilie. Pe tot parcurul ciclului pana in data de 1 mai am facut petting cu iubitul meu, ocazional. Uneori a ejaculat aproape de zona mea intima, alteori nu, dar nu m-a penetrat niciodata. Eu sunt virgina. De doua ori era sa ma penetreze dar ne-am oprit pentru ca ma durea. Se poate sa fii avut lichid semnial pe penis, dar nu mai stim. Ciclul menstrual trebuia sa imi vina pe 2 mai, daca imi venea la 35 zile, cum mi-a venit si in luna ianuarie. In februarie si martie a venit dupa 32 zile. Nu imi este regulat. Acuma mi-a intarziat 3 zile. Am facut test de sarcina azi dar a iesit negativ. Credeti ca pot sa fiu insarcinata?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu de tip NEREGULAT este imposibil sa afli cand ai ovulatia si urmatorul ciclu, deci sexul trebuie facut intotdeauna cu prezervativ si evitat joaca prosteasca cu penisul pe langa vagin sau la intrarea in vagin fara prezervativ, ca riscati o sarcina.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, fiindca abia atunci poti afla sigur, daca esti sau nu gravida.

| dvdand a răspuns (pentru Violleta2022):

Credeti ca as putea fi insarcinata si testul a fost facut prea repede? De doua saptamani am dureri asemanatoare cu cele dinainte de ciclul menstrual. Ciclul este neregulat dar niciodata nu a fost mai lung de 35 zile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru dvdand):

Nu cred nimic, ca la sex nu se joaca nimeni de-a ghicitul, ci cu testul de sarcina, care verifica si-ti spune realitatea, dar facut corect, DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

| Emilian65 a răspuns:

Nu esti gravida.