| Alexutzica a întrebat:

Buna TPU :*! Am o mica problemabatting eyelashes Cu mama. Sa va povestesc. Mama mea a jucat un joc online.Care iti faceai familie, te casatoreai, etc. S-a casatorit cu un barbat, sa zic asa., Au stat 6 luni impreuna pe joc. Tata nu a zis absolut nimic.Nu a avut treaba Dar, eu intr-o zi, am intrat pe mess-ul ei din greseala, deoarece era deschis, si am crezut ca este al meu.Am intrat si am vazut arhivele. Vorbeau.Groaznic. Ala o punea sa se dezbrace la web, sa se intalneasca, vorbeau foarte multe prostii, care nu erau normale pentru niste adulti zic eu. Am ramas socata. Am inceput sa plang rau, a venit mama, si a zis ca si-a batut joc de el. Dar nu prea cred. Vorbeau prea serios, deci nu cred ca vorbeau asa, in misto. Ea mi-a zis ca doar si-a batut joc de el, dar eu nu sunt chiar asa de proasta sa o cred. sad. Ce spuneti? Sa ii zic tatei? Scuzati categoria! Multumesc :*

16 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Ce nasol este sa fii pus in astfel de situatii de catre oamenii care ar trebui sa te protejeze; totusi, daca mama ta nu pleaca de-acasa aparent fara motiv, daca nu vorbeste prea mult la telefon, e posibil sa-si fii facut damblalele pe messenger;
Nu te mai framanta singura acolo si incearca sa te concentrezi pe scoala, pe alte activitati; Grea situatie ce sa zic!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Din cate stiu in probleme de adulti nu trebuie sa se bage copii! iar ceea ce face mama ta si conversatiile pe care le are ea pe mess sunt probleme ei! e majora este vaccinata asa ca ea singura stie ce face

| Alexutzica explică (pentru IngerulSiDraculTau):

Auzi,inteleg! parintii fac ce fac pe cont propriu pana la undeva! Pana se casatoresc! Nu sa o las pe mama sa plece de acasa ca sa se intalneasca cu ala, doar ca asa e, si ca nu am eu voie!
Hai serios. Daca si tie ti se intampla asa ceva!?

| IngerulSiDraculTau a răspuns (pentru Alexutzica):

Bun,nu mi se intampla ca eu deja numai am varsta la care sa stau sa vad ce face mama! eu sunt mama si sincer nu mi-ar place ca copilul meu sa gandeasca asa ceva despre mine! m-ar durea neincrederea ei, nu stiu...tocmai de asta iti spun ca pentru niste discutii nevinovate pe care tu le-ai vazut pe mess ar trebui neaparat sa o judeci ca si cand ar fi facut-o!

| Chauderitza a răspuns:

Eu zic sa nu ii spui tatalui tau!
Bafta Alee :*

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Da...Naspa situatie. Nu cred ca e bine sa ii spui tatalui tau de ce ai vazut pe mes pentru ca sigur se vor certa. Incearca sa o faci pe mama ta sa nu mai vb cu ala. Gandeste-te tu la ceva. Sau pur si simplu nu faci nimic si vezi pana unde ajunge situatia...

| Alexutzica explică:

Pana aici. Ai vazut celelalte 3 raspunsuri? A spus vreunul/vreuna ''cuva'', ''vagaboanta''? Nu, asa ca te rog sa tii un limbaj cat de cat potrivit!

| Alexutzica explică:

Da,da,da. Rspunsul tau este de rahat

| CrazyTeenager a răspuns:

Ce face net-ul din muieri...e normal ca taicatu' sa stie ce face nevasta lui si cu cine se arde.ce sa-i faci, daca a luat de nevasta o arzoaica.

| Evelyne13 a răspuns:

Spune-i tatalui tau neaparat!

| SwettyCat a răspuns:

Eu zic sa lasi treaba asa doar e un joc online.nu ii spune tatalui tau, las-o si pe mama ta sa fac ce vrea poate o sa isi dea seama si o sa termine cu ''acela''.

| Corinnààà a răspuns:

Baiii ce am ajuns? Am crezut ca doar eu fac asta rolling on the floor) dar chiar in halul asta? Maica-ta a acceptat sa se dezbrace? Da sau nu? Daca ii spui lu' tactu'.o sa intre Sfantul Satan in el cu nervi cu tot si ai sa o vezi pe maica-ta geaca de piele sauuu nu-i va pasa si (sau mai este posibilatea sa tatal tau sa fie un om bun si sa gandeasca in felul urmator,, Daca ea il iubeste pe ala si este fericita cu el sa se duca cu el") vor da divort in fine amandoua au posibilitatea de mai mult de 60-70% sa dea dirvort deci. vezi tu cum faci pui parola la calculator. Tu trebuie sa devii mama si ea invers asa ca gandeste logic, cum ai putea sa o opresti? pui parola la calcular dar prima data stergi jocul sau blochezi sait-ul (daca este online) asa apoi daca nu vrea sa te asculte ii spui asa,, Uite mama faci ce vrei, esti independenta, fa-te de ras in fata tuturor, umbli cu doi barbati" si cam atat thinking

| cryssbby a răspuns:

Buna...urata situatie! Sfatul meu este sa ii spui tatalui tau despre situatie, pentru ca mama ta sa termine cu acel barbat! fundita? Sa imi trimiti un mesaj privat si sa imi spui ce ai facut! PwP.

| tzasty a răspuns:

Pai eu zic ca totusi sa ii spui cuiva, ca apoi vei avea constiinta incarcata. dar e bine sa ii spui tatalui tau ca poate mama ta a spus adevarul
este si asta o solutie
faci cum crezi