| Numepublicdeutilizator12 a întrebat:

Bună TPU, am şi eu o întrebare iubitul meu îmi spune ca nu am vaginul strâns şi că este complet nesatisfacut de relația noastră sexulă, motiv pentru care am venit să întreb dacă este posibil şi cum aş putea să repar asta pentru că mă simt defectă.

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Spune-i ca se înșeală, e a lui prea mica.

| darrio2007 a răspuns:

Asta este tipic celor care dau vina pe celalalt pentru neputinta lor. Are el pu.ța mică. Caută-ti altul.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i ca-i prost, fiindca vaginul este un organ plin de muschi care se contracta si dilata ot timpul, iar cane ste excitata pensul aluneca usor, de aceea are el senzatia ca nu esti strambta.
Din nefericire asa spun toti ptosii si incapabili care nu-s in stare sa satisfaca o femeie, cautandu-i motiv ei cand in realitate de satisfactai femeii este doar barbatul responsabil.

O alta posibilitate ste ca el sa aiba cucul prea micut sau foarte subture si atunci nu ai ce-i face decat sa schimbi barbatul, mai ales ca asta nu-i capabil sa-ti produca orgasme, doar se plange pentru imposibilitatea lui de a intertine un act sexual nromal.

| mihai69 a răspuns:

Nu e vina ta că el are puța mică.
Dacă cumva te operezi și "corectezi" chestia asta, ce va fi dacă în viitor vei cunoaște alt bărbat, cu un organ normal, sau poate chiar peste medie?!? La asta te gândești?

| dullcat a răspuns:

Buna.Iubitul tau e cam rupt de realitate si nu ar trebui sa pretinda sex daca nu are habar cum functioneaza anatomia.Vaginul este format din muschi care se contracta, adica se strang, si se dilata, se relaxeaza. Daca tu vrei sa iti distrugi sanatatea cu proceduri invazive pentru placerea lui, sper sa reconsideri pentru ca esti pe cale de a face o mare greseala.Mai sanatos e sa-ti cauti pe altcineva care nu da vina pe partenera pentru propria nesatisfacere pe plan sexual, mai ales cand partenera nu are ce face, nu este ceva ce tine de tine.Tot ce poti face e sa apelezi la exercitii Kegel de intarire a muschilor, insa nu este garantat ca va avea efect daca penisul lui este de fapt problema.

https://www.reginamaria.ro/articole-medicale/exercitiile-kegel

| dullcat a răspuns:

Mai sunt unii care au impresia ca sexul cu prea multi parteneri de asemenea largeste vaginul si folosesc acest mit ca un mod infinit de a arunca insulte asupra femeilor.Nimic mai fals! Las un link si pe acest subiect, poate mai citeste cineva si afla ceva util.

https://www.csid.ro/......-17844312/

| relian a răspuns:

Tot ce se poate sa fie cum spune iubitul tau. Tu ai mai avut relatii sexuale inainte cu altii barbati? Aia ce au spus, sau daca nu au spus nimic, de ce nu au ramas cu tine?

In general barbatii ori femeile cand vad ca ceva este in neregula cu partenerul, nu au curajul sa o spuna, sau sa zica ce anume nu le convine.
Ar trebuie sa apreciezi ca uite iubitu tau ti-a spus, ca ai o problema si ca el nu prea este multumit.

Deci din ce dai de inteles, ai avea vaginul cam slab. Nu trebuie sa te simti defecta, poate ca nici nu esti, poate ca prietenul tau i se pare, ori ar putea sa fie si cum zic mai toti pe aici sa aiba scula mica.

Asa ca trebuie sa faci urmatoarele lucruri :
1- Masori scula iubitului
2-Masori vaginul tau.
3-Repari daca vaginul tau este slab
4-il lasi pe iubit daca are scula f subtire, m ai suvtire decat media sau sub, nu ai ce face cu el.

Acum trebuie doar sa faci aceste masuratori
1-scula lui o masori cu centimetru sau cu rigla
2-vaginul tau il masori singurica.Cum? Simplu, iti bagi in vagin 2 degete, inelaru si ala din mijloc, apoi stringi, cred ca intelegi ce zic, si daca simti degetele ca sunt strinse de vagin, atunci nu ai tu probleme.
Poti baga dupa si 1 deget doar, si la fel stringi si daca simti ca vaginu iti stringe si doar 1 deget, esti nu buna, esti f buna laughing

3- repari vaginu, doar daca atunci cand bagi 2 degete si stringi nu prea simti ca tiar stinge degetele, asta arata ca ai vaginul slab.
Cum repari? Daca iubitu tau vrea sa ramana cu tine, daca e vorba de dragoste si alte alea, te duci la doctor, da bani si el si faci operatie, se numeste Vaginoplastie, este o operatie simpla si iti va micsora, stinge doctorul vaginul atit cit trebuie.

Cauta pe net, sa nu spui ca eu vorbesc povesti, cauta cu google despre vaginoplastie si afli despre ce este vorba.

Dar faci asta doar in cazul in care etstu ala cu degetele iese car fi slab.

Este bun din partea lui ca ti-a spus ce nemultumire are. Sa stii ca nu gasesti barbati, iti garantez din 1 mie de barbati nu stiu de gaseti 1 sa fie sincer si sa iti zica asa cum ti-a spus iubitu tau.

Dar inca odata, eu am spus toate posibililele cauze, tu doar trebuie sa le verifici, apoi daca e cazul repari.

Sa te scutesc de cautari, iti spun medical, din informatii de la clinci medicale, despre chestia asta cu vaginul slab, in caz ca asta ar fi problema.

Dde ce apare vaginul slab? Is doua cauze, ambele implica o mostenire a acestui vagin slab, nu este suficient de elalstic,

Asa ca te poti naste asa, cu un vagin slab elastic, sau in cazul in care e cit de cit elasitic, dupa o nastere, vaginul nu mai revine la elasticitatea lui dinainte.

In cazul tau, DOAOR daca ai avea un vagin slab, l-ai mostenit, cam aia e tot.

Dar poate sa fie si iubitu sa aiba o scula f subtire, caz in care nici un vagin nu prea il poate multumi.

Ce alta problema ar mai putea fi? Sa te uzi excesiv, dar chiar de ai fi asa, tot nu ar trebuie sa fie ala nemultumit.

Cam astea ar fi ce ai putea sa faci.Toti au cometat doar aiurea, habar nu au despre organele lor sexuale, isi doau doar cu presupusu, nu mai zic de tanti Violeta care e cam praf la capitolul asta laughing mai face si barbatii prosti si ce mai spune, este si necivilizata pe deasupra laughing

Auzi la ea de satisfacerea femei doar barbatu este responsabil laughing deci si daca femeia ar fi virigina dupa tanti violeta tot barbatu ar fi de vina ca no poate satisface, sau daca este nimfomana la fel tot barbatu e de vina si tot el trebuie sa fie responsbil, sa fie robot sexual so termine pe aia in orice secunda laughing

Din raspunsurile celor care ti-au raspuns, iti poti face o idee cit de habarnisit is toti, dar toti de la un capat la altul, praf stelar, au organe dar habar nu au ce sunt si cum sunt.

| Hyperion7 a răspuns:

Acum, vorba fie între noi,daca ești larga,ești o femeie ușoară,daca ești strânsă (cum ar trebui sa fii in mod normal, pentru că hei,vaginul e un mușchi și,in fond,e normal sa fie așa )
Crede-ma,nu tu ești defecta,el are o defecțiune la creier laughing
Ar mai trebui sa citească niste anatomie, niste chestii ce țin de lubrifierea vaginului, excitație și așa mai departe.
Dar cum e greu a citi, mai bine ii dai papucii, doar o părere personală.

| Felissa13Eden a răspuns:

Oare nu e problema la el ca o are prea mica pentru tine? : ))))

| Hyperion7 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Eu cred că stă cam prost pe anatomie.
Pentru că dacă ar sta bine,ar afla că vaginul se lubrifiază când femeia e excitata și,implicit,e mult mai ușor de pătruns în tainele ascunse ale organului genital feminin.
Oricum, că o fi mic sau nu penisul, un lucru e cert, daca sexul e fara preludiu, poate sa fie și de 30 de cm, că va fi o experiență nesatisfăcătoarewinking

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Hyperion7):

Da, glumeam si eu. happy
Nu o trateaza cum ar trebui ca sa fie o experienta placuta pentru amandoi.

| iliiiinca a răspuns:

Nu ai ce face, gaseste pe altul sa te satisfaca si sa nu se mai planga. e posibil el sa fie mic

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Bună! Poate că anatomic, ești un pic mai mare decât media.
Dar nu trebuie să îți faci griji. Tu trebuie să cauți omul care cu adevărat te satisface.
Cum suntem noi bărbații diferiți, așa sunteți și voi.
Caută omul care împlinește din punct de vedere sexual.
Dacă vrei, poți încerca niște exerciții Kegel.
Și ultima variantă, ar fi rejuvenarea vaginală. Dar nu cred că este cazul.
Posibil el, să aibă cucul subțire și de aici problema. Dar nu este problema ta. Clar.

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Poate ca prietenul tau are penisul foarte mic si isi revarsa frustarea pe tine. Uneori barbatii sunt foarte frustrati si nu recunosc ca nu pot satisface o femeie.