| Oanaz a întrebat:

Buna TPU.

"Povestea" mea incepe asa: Eu eram implicata intr-o relatie de 3 ani..cu un baiat care ma iubea..ma respecta..chiar daca mai aveam mici discutii ne impacam imediat.
Am avut si noi ca in toate relatiile un moment de cumpana, in care nu stiam daca il mai vreau sau nu.
Chiar in acea perioada am cunoscut un baiat...care mi-a dat toata viata peste cap.
Eu eram foarte calculata, nu faceam nimic fara sa gandesc de 100 de ori inainte pana sa apara el.
La inceput desi eram intr-o relatie am acceptat sa ma intalnesc cu el..nu am stat mult, insa suficient ca sa prind drag de el. Apoi au urmat multe alte intalniri, pana cand am renuntat la relatia mea.
Problema este ca el mereu mi-a spus ca nu vrea nimic serios..insa eu am uitat de acest aspect sau poate nu imi pasa.
Apoi a urmat o luna plina de fericire..ma simteam implinita, fericita. Tot ce imi puteam dorii.
Apoi el a fost plecat si incepusem sa vorbim din ce in ce mai rar.
Cu cateva zile inainte sa vina acasa, imi trimite un mesaj in care imi spunea ca nu stie ce sa aleaga intre a avea o relatie cu mine sau sa se intalneasca cu fosta lui.
Dupa asta m-am intalnit cu el sa purtam o discutie.mi-a spus ca el nu are o relatie cu ea, doar se mai intalnesc din cand in cand...
L-am intrebat ce are de gand cu noi si mi-a spus ca nu vrea sa ma piarda dar nu stie ce sa faca...nu stie ce vrea.
El ma cauta sa ne intalnim...si cand sunt cu el chiar simt ca are ceva pentru mine.
Dar nu stiu ce sa fac. Mai are rost sa ma mai intalnesc cu el? Sau imi fac mai mult rau?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asteapta, poate ca ai noroc.

| grab a răspuns:

Intalniti-va poate va placeti din nou si reapare atractia.
nu renunta la cauza ta fara sa te lupti un pic pentru a reinvia relatia care se pare ca merita tot efortul daca e cum ai descris.

| mleonte81 a răspuns:

Depinde ce urmaresti! Eu nu mi-as pune increderea in cineva ca tine, nici respectul la bataie.

| Stefanel94 a răspuns:

Iti recomand sa faci ceea ce simti tu si n u vei regreta! sper ca te va ajuta raspunsul meu.