| AlexiaRosu a întrebat:

Bună, trec direct la subiect, prietenul meu azi m-a frecat prea tare acolo jos încât mi s-a umflat vaginul și nu știu ce să fac, e normal? Mi-e frică să nu rămân așa, nu vreau nici la părinți să zic deoarece îmi e foarte rușine și nici la farmacie nu vreau să mă duc pentru ca și acolo îmi e rușine, vă rog frumos să mă ajutați.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Buna, ce varsta ai? Trebuie sa te vada medicul ginecolog, nu este bine sa stai asa.

| AlexiaRosu explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mi-a trecut, am 16 spre 17 ani?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AlexiaRosu):

Bravo, ai grija de tine

| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui ca ti s-a umflat vulva (pasarica, ca vaginul este o cavitate (gaura) in burta ta care nu se poate umfla
Vezi sa nu-t fi facut o infectie e toata frumusetea sa ajungi la medic cu pasarica umflata si plina de puroi, ca sa afle si parintii tai ce faci tu d emicuta.
Sa nu ami alesi pe nimenis a-ti faca asta, ca te poate dezvirgina si atunci necazul este si mai mare.
Spala-te cu apa calda si sapun si pastreaza locul curat ca sa treaca infectia si umflarea.
.

| AlexiaRosu explică (pentru Violleta2022):

Am 16 spre 17 ani, și mi-a făcut cu pantalonii, m-am speriat mulțumesc frumos ☺️

| mihai69 a răspuns:

Vaginul nu se umflă.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Buna! Categoric nu vaginul ți s-a umflat, ci vulva.

Dacă a fost agresiv, posibil sa te fi iritat.
Mai este și posibilitatea sa fi făcut vreo infecție, însă nu cred ca ai fi avut simptome atat de repede.

Fa o baie de șezut cu ceai de mușețel, calmează zona.

Stai linistita, vei fi bine! happy

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Din câte știu vaginul chiar dacă are o leziune, nu se umflă. Cel mai probabil ai o inflație periană sau vulvară.
Poți face niște băi de șezut.
Dizolvi 2 linguri de bicarbonat de sodiu în 3-4 litri de apă. Apa să fie călduță.
O pui într-un lighean și stai cu... În el.