| -TattO- a întrebat:

Ciudate chestii fetelor!
Haideti sa va povestesc ceva. E naspa!

Acum cateva zile am vorbit cu o fata pe mess, ea fiind din judet cu mine.
Bunn, faza e ca aceasta fata are prieten si tot punea la status chestii absurde. Am intrebat. o ce are mi, a povestit ca se cearta cu pr ei si etc.
Am continuat sa vb apoi a zis ca seara iese la un teatru in oras ca e suparata si ea asta face cand e suparata. Spre seara am zis sa ies si eu cu baietii la un suc. Intre timp am mai vb cu ea si a zis ca s. a certat mai rau cu prietenul ei. Pana la urma a zis ca nu mai iese la teatru singura ca si asa se simte naspa. Am invitat. o eu in oras la un suc. Ne.am intalnit pentru prima data, am baut un suc apoi ne.am mai plimbat putin.

I.am dat cateva sfaturi, am ascultat. o despre prietenul ei. Sin in sf i.am dat sa il si sune ca nu mai avea minute. S.au cam certat putin da cred ca le va trece.
In fine. Am condus. o acasa, i.am mai spus cate ceva si apoi eu am plecat la prietenii mei.

Bine! sincer dupa vreo 3 ore petrecute cu ea incepuse sa mi se faca dor de ea. Da nu prea stiu de ce. oare ca sunt mai pasional sau ceva de genu? cred ca da

Acum a trecut noaptea si a venit a 2-a zi. A intrat pe mes. Am stat 1 ora am zis sa nu o deranjez. Apoi dupa inca o juma de ora am intrebat. o ce face.
Mi-a raspuns simplu cu un salut si ca sa trezit bla bla.

Apoi iar tacere. Ceea ce ma derutat. Dupa cateva ore cat am vb cu ea nu parea genu sa te uite asa usor sau din astea. I.am dat atatea "sfaturi" in leg cu prietenul ei( cum sa faca sa il tina lg ea, nu sa se desparta) i.am aratat ca nu sunt genul sa o iau eu pentru mine.

Apoi intr. un sf am inceput sa o intreb daca e suparata pe mine si datstea. a zis ca nu, etc.
Faza e ca ea zice ca eu vreau sa fiu cu ea si ca ea are pe ala si etc.
Eu i.am zis cu frumosu si in ziua aia si pe mes. Ca sa-si rezolve problemele si ca nu vreau cum zice ea. Cel putin nu m, as baga peste altu. Stiu cum e sa se bage altu peste o relatie asa ca nu-s genu.

nu stiu deci sunt ratutit rau. a zis ca mai bine nu mai ieseam cu ea ca sa nu se ajunga aici si din astea.
Eu am 19 ani ea 18. - pr ei 22. dar e la distanta- se vad oarecum

in fine. incredere in fete nu mai am. o zis Sincer. Mi sa luat sa ma vad cu cineva si apoi sa faca ca nu am cunoaste.
si multe altele

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Uff, cred ca ai zapacit-o mai tare, acum ea ii in dilema, ca nu se poate sa nu simtit si ea ceva pentru tine!
Chestia este ca ea are nevoie de cineva ca tine, sa-i fie prieten, pentru ca relatia asta la distanta nu mai tine. Lasa sa treaca cateva zile, apoi mai intreab-o cum se simte. Spune-i pe sleau ca tie ti-a placut de ea dar nu te bagi ca ea are prieten si ca nu esti genul disperat care agata tot ce poate. Spune-i chiar ca a fost jignitor din partea ei sa te considere asa, ca ai vrut doar sa o ajuti si speri sa-i fie bine ei cu prietenul ei, de aceea o cauti acum, doar pentru ca te intereseaza sa fie fericita.

7 răspunsuri:
| ELD a răspuns:

Ca sa descoperi pe cineva iti trebuie mai mult de o intalnire, parerea mea. Dupa ce ai scris la sfarsit...crezi ca ea s`a gandit ca ai stat tu o ora-2 sa o astepti pe mess, ca sa nu o deranjezi? Eu nu cred.Nu prea mai sunt baieti asa ca tine, sincer... ar fi bine sa nu iti irosesti timpul cu unele fete care poate vor altceva. Daca vrei sa ai o prietena, caut`o, descoper`o si apoi vedeti daca va fi binehappy Bafta!

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Am avut si eu asa un "amic" cu care vorbeam, la fel imi dadea sfaturi etc, etc, si pona la urma am ajuns sa ma indragostesc de el, deci toate vin de la sine!

| mygirl_the_best a răspuns:

Eu cred ca ia te pune la incercare sa vada ce sp u dr ea isi iubeste prietenul chiar daca a esit ca el nu poti face nimic asa ca distanteazate mai repede sa nu iasa mai rau ca pretenul ei cred ca ea vre sa-l faca gelos pe x si te foloseste crede-ma/nu stiu daca ti-am fost de ajutor daca vrei sa mai vb ia id meu siti mai dau sfaturi sexy_nico 2003 si nu mai pune suflet la toate fetele trateazale ca indiferenta pentru ca te fac sa suferi/bafta

| uncopilzapacit a răspuns:

Probabil i`a placut felul in care vorbesti. dar nu`i place asa de mult felul in care arati thinking Si de asta s`a distantat putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti s-a intamplat acest lucru cu ea nu inseamna ca si restul fetelor sunt la fel. eu spre exemplu nu as fi procedat asa dar daca aiai dat semne cum ca vrei sa fii cu ea poate dar totusi dupa ce ai ajutat-o atata sa se faca ca nu te cunoaste! asta e chiar aiurea, dar oricum iti urez bafta in tot ce este legat de fete. stiu prin ce ai trecut si eu am fost in pielea ta si nu mai doresc numanui asta.ai graija! bye happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragu meu! parerile is impartite! depinde de la caracter la caracter...ai citi tu enigma otliei?happy. daca da.atunci trage in concluzie care pana la urma am traso si euwinking. nu te indragostii repede primadata cunoasteo si stai ca si prieten langa ea. apoi cand crezi tu ca e cu cuviinta sa ii vorbesti despre o viitoare relatie cu tine! fa-o! Nu ezita.pentru ca eu am fauto si consecintele se platesc scump.credemahappy.

| Yumylicios a răspuns:

NU toate fetele sunt la fel sa stii... happy