| anonim_4396 a întrebat:

De cand lucreaza nu mai are timp de noi sad Eu il inteleg ca in timpul serviciului nu poate sta pe tel sa vorbeasca cu mine, dar imi e foarte greu sa stau zile intregi fara sa vorbim. Ma suna seara cand mai poate, insa mie frica ca relatia noastra se va strica, suntem si la inceput. Cum sa ii spun asta fara sa se supere? Mai ales ca eu mai am scoala si chiar nu mai petrecem timp impreuna.

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

"Ma suna seara cand mai poate " adica cand isi aminteste? Nu cred ca esti prea importanta pentru el.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand un baiat s-a cam saturat de o anume fata, spune ca nu are timp nici macar pentru un telefon. Trebuie sa accepti ca nu mai esti pe lista de prioritati.

| Doub a răspuns:

Stai, stai. El lucreaza "zile intregi"?

| SkyPilot a răspuns:

Se poate ca lui sa ii fi trecut entuziasmul pentru tine, sau se poate sa aiba unul din acele locuri de munca unde seful e foarte strict. Spune-i direct, spune-i ca ti-ai dori sa gasiti o cale de a petrece mai mult timp impreuna si ca crezi ca altfel va veti indeparta unul de altul. Nu ar avea sde ce sa se supere daca tu ai grija de relatia voasttra, ci dimpotriva.

Răspuns utilizator avertizat
| Alcyon a răspuns:

Zi mersi ca are de lucru. Ce, ai fi preferat sa fie somer si sa-ti ceara tie bani de suc? Foarte bine ca lucreaza. Va puteti vedea in weekend.

| Boyssssssss a răspuns:

Pai ii poti spune asa:,, Uite, eu stiu ca esti ocupat.dar imi este dor de noi. vreau sa mai vorbim ca la inceput...''
El daca te iubeste te va intelege si va accepta