| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, în primul rând Hristos a înviat! Sa paștem toți fericiți pana la adânci bătrâneți. Dragii mei, azi noapte am fost la slujba de Înviere și acolo m-a lovit o dilema din cauza căreia am scăpat capacul de la candela pe jos, m-am aplecat sa îl ridic și m-am ars rău la mana. Oamenii de lângă mine s-au uitat ciudat la mine și și-au făcut cruce. Dilema mea este, de ce bărbații le oferă ca și cadouri amantelor apartamente iar la soțiile lor nu le aduc nici măcar o floare?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu mai este nevoie sa ofere nimic sotiilor, ca ele au deja toti banii lui (salariul, averea, casa trecuta pe numele lor), deci nu mai au ce oferii sotiilor, doar din ciubuc inchiriaza si ei un apartament pentru amante, ca de cumparat nu mai cu ce sa-l cumpere.

| sofisis a răspuns:

Doamne, cu intrebari d'astea te-am lasat, tot cu d'astea te gasesc? laughing))

| Hyperion7 a răspuns:

Adevărat a înviat!
Legat de evenimentul tragic,cam nașpa,sper că ești okbig grin
In ceea ce privește dilema ta,am eu răspunsul.
Amantelor le iau apartamente pentru că bărbații sunt naivi.
Dap,oricât de alfa am fi in general,avem și noi momentele noastre de slăbiciune și,într-un moment de cotitură,se ajunge la a face chestii prostești pe care le regreți ulterior.
In cazul de față,bărbații aceia nu mai au parte de conexiune sexuală acasă,femeile îi critica,le cer socoteala,iar ei,ca sa scape de acest infern de acasă,dau și luna de pe cer femeii de care sunt îndrăgostiți pentru că da,când femeia e cicălitoare, bărbatul fuge și se refugiază unde vede cu ochii, se îndrăgostește, face lucruri pe care le regretă și apoi tot la soție se întorc pentru că amantele ii storc de bani și cică i-ar mai lega niste amintiri, greu de spus daca e și asta un motiv bine întemeiat, dar mă rog rolling on the floor

| iulia0514 a răspuns:

Pentru ca ei cred că amanta e un dar divin picat din cer o zeiță în carne și oasewinking și zeițele au nevoie de ofrande o mașină, o pereche de silicoane, niște botoxel, un apartament frumușel de preferat în zona centrala niște excursii prin Hawaii, filipine etc! În schimb nevasta îi aia care i-o spălat chiloți și o avut grija de el și de eventuali lor copiii ani la rând aia ce nevoie are domne de flori ca doar deja știe ce fel de bou o luat de bărbat nu mai trebuie sa o fraiereasca ca deja o făcut-o o datăwinking

| ILikeBlackCats a răspuns:

"Sa paștem toți fericiți pana la adânci bătrâneți"
Ok, partea asta m-a cam băgat in ceata.

"de ce bărbații le oferă ca și cadouri amantelor apartamente iar la soțiile lor nu le aduc nici măcar o floare?"
Uite de ce, pentru ca oferitul de cadouri scumpe/extrem de scumpe e singurul mod prin care pot sa le tina pe amante pe langa ei

| GeorgeCosmin a răspuns:

Bună întrebare, dar Nu îți voi da răspunsul.