| MathChem a întrebat:

M-am despartit de prietena mea si oamenii ma judeca. Motivul a fost ca ea s-a apucat de sala. Se apucase din pandemie acasa, ca nu prea avea activitate. Dar vara trecuta a inceput sa mearga la o sala. Nu am fost foarte incantat. La inceput a fost OK, a spus ca face clase de aerobic cu fetele. Imi arata poze cand venea (nu ii ceream, doar ca a vrut sa imi povesteasca). Dar de prin iarna a renuntat la clase si a trecut la sala normala. Ridica greutati, face la aparate, cardio. S-a trasnformat tare mult, in bine, nu zic ca nu. Dar a inceput sa mearga zilnic! Cu mici exceptii zilnic. Sta si 2 ore acolo. Si i-am cerut explicatii. De ce merge zilnic? S-a simtit atacata si controlata. OK, i-am dat pace. Dar sala a devenit pentru ea cel mai important moment al zilei. Si am intrebat-o saptamana trecuta de ce simte nevoia sa faca asta avand in vedere ca deja e in relatie. Pe cine vrea sa impresioneze? Eu am vrut copil in curand. Am 31 de ani, ea 28, suntem impreuna de 3 ani. Si am zis: si dupa ce faci copil tot la sala vei fi? S-a infuriat enorm si a inceput sa ma acuze ca devin ca toti frustratii din tara asta. M-am aprins si eu si am intrebat-o daca are vreo tangenta cu vreun barbat de acolo. A zis ca vorbeste cu oamenii cu care se intersecteaza. Am insistat: barbati? Ea a zis ca si barbati, dar care e problema? Oamenii vorbesc intre ei.
Varul meu e insurat si a zis ca el cu sotia umbla la sala cam odata e saptamana, deci nu mult, dar ea niciodata nu l-ar insulta asa, sa mearga fara el sau el fara ea. Si atunci am luat o decizie putin impulsiva poate si m-am despartit de ea.
Am fost numit frustrat de unii, "insecure" de altii. Si majoritatea prietenilor barbati mi-au dat dreptate. Insa ce m-a frapat, cand i-am zis sa ne despartim, nu a fost deloc impotriva ideii. A zis ca ii pare rau ca am ajuns sa cred numai prostii, dar foarte bine. Ne despartim. Eu cred ca are o aventura cu vreunul de acolo. Zilnic... cateva ore?
Am exagerat cu despartirea?
Daca ramanea la clasa sau mergea la sala dar mai rar, eram... sa zicem ca mai intelegator. Dar zilnic?
PS. Stiu sigur ca nu minte. Nu se duce in alta parte. Ca sala posteaza pe social media poze zilnic aproape si apare in multe in fundal

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Ma bucur foarte mult ca te-ai despartit de ea. Ma bucur pentru ea, ca a scapat de un om ca tine. Foarte bine ca au fost si oameni mai luminati care au situatia cu adevarat cum se prezinta, dar si oameni incuiati ca si tine.
Maturizeaza-te, fa terapie si iti vei da cu pumnii in cap cand vei realiza cat de inchis esti la minte. Ti-a spus ca va incepe sala iar tu nu erai incantat? Poftim? Dupa ai inceput sa te iei de ea ca merge in fiecare zi? Iar mai apoi sa o intrebi daca acolo vorbeste cu barbati? Sa stii ca pe planeta exista si barbati si nu poti scapa de ei. Faptul ca iti compari relatia cu al altui om, e complet gresit. Iar la faza cu copilul, daca faci un copil, crezi ca iti tii femeia legata in casa, sau o s-o tii bot in bot cu copilul 24/7?
Nu te mai impaca ca femeia merita un barbat adevarat langa ea, nu unu care crede ca e inselat daca iubita sta 2h la sala pe zi. Tu nu stii ce e sala adevarata, sala adevarata nu e o data pe saptamana, aia e prosteala, dar in fine. Atat poti, asta e nivelul, deschide ochii

22 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Si eu cred ca are pe altcineva. Intuitia imi spune ca daca nu te desparteai tu de ea, s-ar fi despartit ea de tine...si mai cred ca foarte curand o vei vedea afisandu-se cu altul.

| wildthing a răspuns:

Normal ca au sarit astea ca arse, pentru ca se simt demascate. Eu imi fac veacul prin sali inca din adolescenta si stiu care-i mersu'. Femeile serioase, de cele mai multe ori se duc la sala cu prietenul/partenerul/sotul. Cele care se duc singure, sigur ca se duc sa-si bombeze posteriorul, dar de asemenea se duc si sa se etaleze, sa fileze potentiali parteneri si chiar daca initial unele sa dau inaccesibile, aproape invariabil ajung sa se babardeasca cu "vrajitorii" de pe acolo...fie ca sunt ei de-aia gen stripper, fie ca parcheaza afara o masina de peste 70000 de coco.winking

| Lupică27 a răspuns (pentru wildthing):

Uite un baiat destept, exact asta i-am zis si eu, avand in spate experienta prin sali de ani de zile vad exact aceleasi lucruri.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tu vrei o femeie grasă și urata ca Betty cea urata sa stea toată ziua în casa?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dar tu de ce nu mergi la sala sa dai burta jos?

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, oamenii te judeca fiindca au aflat de la tine sau de la ea, ca esti bolnav de gelozie, fiind obsedat sa o controlezi, ceea ce nu este nici normal si nici sanatos, intr-o relatie.
Mai bine da-i pace ca oricum nu vei fi fericit niciodata, cu atata gelozie.
Dar tu de ce nu mergi cu ea la sala, tot zilnic, alaturi de ea?

Pentru tine, femeia ideala ar trebui sa fie una mai uratica si mai grasuta, care nu merge nicaieri, sta numai in casa, gateste pentru tine, spala, calca si-ti face copii si nu viseaza sa ajunga vreodata la sala.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu te supara, eu tin cu prietena la aceasta faza.Erai liber sa dai dovada de aceeasi determinare si sa o insotesti, daca nu o credeai, nu sa te plangi acasa, de pe canapea, la toata lumea, facand crize de gelozie.

Da, ai exagerat enorm.Asta e, poate ca asa e cel mai potrivit pentru amandoi, fiecare sa isi vada de propria viata.

| Holiday a răspuns:

Cum ar veni, tu te-ai despartit de prietena ta exact cand a devenit bunaciune. Hai ca esti destept...laughing

| Lupică27 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=R4QLeJZiZx0
ia vezi, asta e prietena ta?
https://www.youtube.com/shorts/UQ3nfAqXARg
Acum sa iti zic parerea mea, nu stiu daca e neaparat bine sau rau ca te-ai despartit de ea, e greu de spus daca nu cunosc cu toate detaliile relatia voastra dar, ca idee sa stii de la mine, ea la sala cauta validare din partea celorlalti in special din partea barbatilor de aia se duce zilnic si a devenit o rutina.
Am facut sala o groaza de ani si am fost pe la n sali, peste tot acelasi lucru, femeile care vin cauta validare din partea barbatilor, se uita in toate partile sa vada daca sunt privirile pe ele inainte sa se apuce de vreun exercitiu, toate se imbraca super mulat si cat mai sumar, evident de ce.
Sfat, cauta una care te pune pe tine pe primul loc nu sala sau validarea celorlalti, cauta una care nu e spalata pe creier de propagandele din vest.

| PufulețiGratis a răspuns:

Eu cred că e foarte posibil să fii un tip extrem de impulsiv și gelos, ceea ce nu e ok deloc!
E bine că v-ați despărțit. Bine pentru ea.
Care erau planurile tale după căsătorie, copil?
Să o ții doar în casă? Ca nu care cumva să se uite la ea și să te însele cu privirea?!
Sport faci pentru a te simți bine în propriul corp, dar și pentru ameliorarea anxietății, nu doar pentru a întoarce priviri ( după cum vezi, cei mai mulți oameni sau apucat sau reapucat de sport în pandemie, când nu îi vedea decât covidu' happy, asta înseamnă că sporul face bine și minții, nu doar fizicului! )
Și dacă stătea în sala de sport 2 ore zilnic, unde crezi că te înșela? Acolo? De față cu toți? Nu e ceva, puțin-puțin ilogic și irațional în gândirea ta?

| relian a răspuns (pentru PufulețiGratis):

Voi astea femeie de pe aici care comentati si faceti omu gelos, ce voia sa o tina in casa si alte rahaturi, o spus omu ca o tinea incuiata in casa? Va inteb pe voi, uite te intreb pe tine, tu mergi cumva la sala? Te duci la sala zilnic cate 2-3 ore?

Unele vad o baga pe aiai ca omu ar fi incuiat, ca ar fi gelos, ca nu stiu ce ar fi, dar nici vorba de asa ceva.
Dar fata, de ce si-a luat un job, adica are 28 de ani, ce face urmareste sa fie tinuta acasa sau ce?
Acasa ce sa faca? Sa mearga iar la sala bineinteles, poate apare altul si uite asa o sa sara di pat in pat pana cand?

Daca ar fi avut job, va intreb iar mai fi ars ei de sali zilnic si cate 2 ore? Aloooooo nu are 15 ani sau 20 de anio, are 28 de ani, e timpul sa tewrmine cu salile, cu cliuburile, e timpul sa isi faca o familie, sa aiba un job, sa isi faca o casa.

v-ati gasit toate voi astea casniciele laughing sa comentati, dar comentati numa aiurea, total pe linga.
Adica tu ai acasa barbat, dar mergi la sala zilnic? Ba nici aia profesionisti nu fac sala zilnic laughing so gasit ea mai cu mot.Mergi la sala, alergi ce faci, dar nu zilnic frate, bine ca ea nu merge acolo sa faca sport, poate o fi facut ea ceva la inceput acu se duce sa agate barbati, de aia se duce.

Hai raspunde tu, tu mergi la vreo sala? Bine nu se pun salile gen cluburi laughing sau sala de mese, vorbim de sala unde se face sport, tu mergi, chiar is curios.
Vad faci omu impulsiv si gelos,, extrem de gelos ca nu-i cionvine ca iubita lui merge la sala zilnic.
Tu daca ai avea un mascul si ai fi in limba dupa ala, respectivu ar iesi mereu cu baietii, fara tine, ce ai spune? Ia zii, sa frece toata ziua tiparu, tu sa-l tii de cazatre masa si ce mai e si omu sa mai iasa si prin cluburi sau la bar asa zilnic cate 2-3 ore, o fi oare bine?

Referitor la inselat poate ca nu la inselat, cel putin sexual, fizic sigur lo fi inselat, de pupat, m pipait bag mina in fic ca o facut-o, poate si-o si traso cu careva pe acolo,. nu in vazu tuturor la baie laughing ce te pomeni ca pe acolo nu-s bai laughing
Ea de aia s-a dus la sala, sa agate barbat,, inca nu la gasit pe ala cel viseaza, de aia nu lo lasat ea prima.
De avea deja sigur l-ar fi salutat pe om din mers. Fata e pe cai mari, adica pe valuri mari, viseaza ca o sa agate cine stie ce mascul de asta cu bani, dar la anii aia mamsculi cu bani is luati, pe ea doar asa so ia de o proba doua laughing
O sa il caute ea mai tirziu, nu mai gaseste ea mascul ca asta, sala n-o sa-i aduca barbat, sot familie, iaduce doar busala laughing o freaca care cum o prinde, bine din astia mai atragtori, cei plac ei si cu asta o sa ramana, iar mai tirziu o sal caute pe fraier.

Hai sa te aud tu mergi zilnic la sala cate 2 ore? Nu s-a dus ea la sala pentru sport stai tu linistita laughing

| PufulețiGratis a răspuns (pentru relian):

Dacă într-adevăr nu era un tip foarte gelos și impulsiv, proceda altfel, adică își făcea și el un abonament la sală și o însoțea, așa vedea clar cum stă treaba, dacă într-adevăr e înșelat sau dacă imaginatia și gelozia doar îi joacă feste. Mai mult, aveau o activitate de cuplu, blonding împreună.
Apoi, de unde știi tu ca ea nu i-a propus să meargă împreună la sală, dar el din comoditate, a refuzat?

În plus, nu știu de unde mentalitatea asta ( specifică cred doar românului )că doar la tinerețe trebuie și este bine să practici un sport, când de fapt, exact după ce îmbătrânești te ramolesti și ai nevoie să revii în formă. Adică vastra 20 -40, ca după 40, bănuiesc nu mai ai chef nici să ieși din casa, d-apoi sport, doar gândul îi face pe mulți să îi doară toate cele happy. Deci, vastra e ideală, adică mai bine oricum decât să stai 2 ore zilnic pe net făcând nimic, mai bine faci sport și câștigi sănătate.

Da, chiar mi-ar plăcea să merg! Din păcate, singurul sport pe care îl fac e alergatul prin propria-i curte. Pe viitor, însă, sper să îmi cumpăr o bandă de alergat.

Și de unde știi că ea nu se întreține singură?

Cât despre mersul în club, nu am mers, nu merg, nu am să merg iar dacă partenerul ar fi un împătimit al cluburilor, acolo l-aș lăsa!
Clubul e pentru distracție și zbenguiala, sala e pentru sport și sănătate. Cine înțelege asta bine, cine nu, nu. Oricum, concluzia e: cine umblă după înșelat, poate înșela oriunde, oricând iar cine e om cinstit e om cinstit oriunde, în orice imprejurare.

| relian a răspuns (pentru PufulețiGratis):

Ma femeie, ce naiba laughing un om care merge la sala zilnic, cand mai are timp sa se intretina, adica sa mearga si la job? Sau tu mergi la job, vii acasa obosit, iti mai arde zilnic sa mergi la sala?

Nu stiu de ce tot tineti partea respectivei, este clar ca lumina zilei ca fata avea ginduri sal lase.
Trebuia sa faca el abonament la sala sa mearga si el laughing asa si cu munca ce facea o lega de gard? E usor sa spui mergi ba la sala. Omu poate lucreaza, cine stie ce job are, poate cand mergea iubita la sala el era la lucru.

Pe pariu, de iar fi zis ca merge, ea iar fi zis ca nu este de acord, bag mina in foc pentru asta.

Deci tu nici macar nu stii unde este sala laughing e bun, dar tii partea uneia care merge zilnic, mai des decat sportivii profesionosti, cine stie poate fata o fi ceva mare vedeta laughing dar te asigur ca nici vedetele care merg la sala, nu merg zilnic, pe pariu, pe ce vrei tu.

Intreaba pe cei care merg la sala, barbati, de cate ori merg pe saptamana, iti garantez ca nu merg zilnic.

La varsta de 40 de ani ce spui tu, oamenii au deja alte preocupari, au familie, au job, daca mai au si copiii, trebuie sa aiba grija de aia, despre ce desene animate vorbesti tu?

Tu vorbesti doar din pctul tau de vedere, ca esti singurica, iubit nu ai, copii nu ai, nu stiu de job daca tiai luat job, bine nu spun ca nu ai vrea sa muncesti, zic ca idee.

Deci cand ai familie, te duci la sala, o iei si pe iubita, sau nevasta si copiii cui ii lasi? Nu ma lua cai lasi la bona laughing sau sta parinti cu ei,, poate nu stai linga parinti, poate ca parintii nu-s curiosi sa stea zilnic cu copiii tai ore ca mergi tu la sala.

Nu spun ca nu-i bun sa faci miscare, dar fata pana la varsta asta tu nu ai citit, nu stia de sala, asa dintr-o data a avut o revelatie laughing si hai la sala.
Exact, ea il insela si inainte cand nu mergea la sala, doar ca el nu stia, pentru ca ea sta acasa, era pe telfon pe felie cu bagabontii, facea sex virtual cu aia, ori cine mai stie pe unde se intilneau.

Cea facut omu, rar vezi sa faca careva, bv lui, na stat sa se milogeasca de o fufa, pentru ca asta e o fufa, sa fim seriosi.

Nu tin cu barbatii, nu tin cu nimeni, doar stii ca critic pe care greseste, cai barbat femeie, nu conteaza.

Dar decat sa stea la sala, de ce nu si-o luat un job, apoi sa vedem daca ii mai ardea ei de sala zilnic.

Deci tu daca un barbat ar merge la sala, asa cum merge fata, singura, sau la club, acolo l-ai lasa laughing insa spui astuia ca e gelos, ca el e de vina, asta da logica.

Citetste ce spun barbatii care merg la sala si au dat raspuns pe aici, ce fac la sala femeile singure.
De mergi la sala singura e clara, merge singura, nici macar cu o prietena ceva, deci e clara ca nu sala o interesa pe ea, ci altceva.

Sa stii ceva de la mine, sala nu te face slab, mincarea te face slab sau gras, sala doar sa intretii muschii, in rest daca bagi in tine ca spartu poti sa mergi la sala de 9 ori pe zi ca tot gras vei fi.

So dus la sala, poate poate apare fat frumos pe calu alb cu palosul gros laughing se imbraca mulata, cum zic baietii care fac sala, isi face poze, afiseaza pe net, tot in speranta asta, cine stie o agata careva.

Exact lucru asta se intampla si in Florida, daca ai auzit de plaja aia celebra.Nui celebra ca e cine stie ce, e doar o plaja, doar ca acolo merg f multe femei pentru a agata barbati.
Un barbat daca are ceva malai merge acolo si se poate intoarce acasa cu o frumuseste laughing iti spun ca am fost, iti spun ca am vazut ce fac acolo femeile, se afiseaza nu pentru a sta la soare, pentru a atrage priviri, si barbati, poate pate o agata unu cu malai.

Ba, hispanicii care au fete frumoase, ei ca parinti le trimit acolo, du-te fata, poate ne scoti si pe noi din saracie laughing

Nu stiu voi astia care comentati si tineti partea asteai, oare pe ce lume traiti laughing
Toate vedetele, toate actritele care is frumoase tu crezi ca dadeau pe afara de inteligenta si de aia au ajuns acolo?
Nu vorbesc de RO vorbesc de America, afla ca toate alea au trecut prin cine stie cate paturi de au ajuns vedete, sau actrite.

Nu stiti cu ce se maninca viata asta nici la 30 de ani sau cit aveti.Dar daca stai doar la calculator ce sa vezi.

Asa facea si iubita omului, inainte statea doar acasa, dupa so ''desteptat" so emancipat.
Sa iti mai zic ceva. Nu exista femeie romanca, care sa arate cit de cit bine, care o plecat la munca in afara, Italia, Spania etc, si sa nu fi calcat strimb pe acolo, nu exista, te asigur.Ma refer la femei care au in RO iubit, sot chiar si copiii, acolo or iesit si cu care gaseau, se plictiseau, ori sa mai vada si ele cum e cu altcineva.Se emancipau, or vazut si alta lume, or vazut ca pot sa aiba mai mult.

Cam asta se intampla mai cu oricine este lasat asa singur, asta este natura umana, iese singur, vede si altceva, vede si pe altcineva, poate cineva se da la el, la ea, hop uite frate, stai ca se pare ca pot mai mult, uite asa unia isi ia lumea in cap crezind deja ca ei pot si ca ar merita mai mult decat au acasa.

Vorbesc atit de barbati cit si de femei, cam asta se intampla. Dar in momentul cand ai acasa barbat, ca e iubit, iubita, sot, sotie, stai frate, adica te duci la sala sa ce?
De ce nu alearga prin curte ca tine? sau alearga pe strada, eu asa vad destule femei, barbati, alearga in parc, alearga pe strada, vorbesc f serios, chiar aici la mine unde este o clima naspa is balamuc care asa fac, alearga pe afara.

De ce nu s-a dus fata sa alerge in parc? De ce s-a dus musai la sala si zilnic?
Aaaa nu alearga pe strada ca o papa catelu laughing sigur o sa vii si cu povestea asta cu acea femeie omorita de caiini aia maidanezi, motiv sa fie tot ca tine laughing

Dar poate sa mearga in parc, sau locuri pe unde alearga si alti oameni.Asta daca sar duce doar pentru sport acolo.

Si de ce spui ca el trebuia sa mearga cu ea la sala? Tu daca ai o relatie ce faci, stai sa o pazesti, sal pazesti, politist laughing ori mergi pe relatie de incredere?

Uite omu, asa o mers si deja o vazut sau o simtit ca ceva nu-i in regula, iar simturile nu prea te minte.

| PufulețiGratis a răspuns (pentru relian):

Eu nu țin partea nimănui!

Dar îmi pare că tipul e genul de bărbat impulsiv și super gelos din orice, ( cu semne ușoare de control freak. )

Altfel, de unde ideea că dacă EA merge la sală, merge STRICT pentru a-l înșela, de unde știi / știți că de fapt fata nu mergea la sală pentru a-și surprinde iubitul?, sau pentru că avea insecuritati legate de propriul fizic?
De unde ideea că mersul la sală = DIN START, înșelat?
Asta nu înțeleg eu... Gândirea asta...

" Pe pariu, de iar fi zis ca merge, ea iar fi zis ca nu este de acord, bag mina in foc pentru asta. "

Tocmai asta era și ideea!
Adică, dacă el îl loc să-i facă scene de gelozie nefondate, din nimic și fără niciun temei și să se și compoarte ca un control freak in devenire, s-ar fi straduit să afle adevarul ar fi fost poker face straight face, unbothered...relaxat și îi zicea " iubi, vin și eu la sală, hai să facem sport amândoi happy " - iar dacă ea se opunea cu vehemență, era clară treaba!

Dar pe el la năpădit gelozia DOAR DIN SIMPLUL MOTIV PT CĂ EA MERGE LA SALĂ! FĂRĂ NICI CEL MAI MIC MOTIV! Ceea ce, repet, nu e DELOC OK!

Și evident că după ce îți dai seama că tipul e super gelos fără motive, cum naiba să nu vrei să te desparti de el?
Una e o femeie geloasă, cu totul alta un bărbat.

Cum ziceam, între 15 și 40 de ani e cel mai indicat să mergi la sală, după, apare bătrânețea- deci fără chef de a-ți fractura ceva doar dând din coate laughing
Apoi, doar după 25 în mod normal ești sabotat de situație, în mod normal apar copii și alte responsabilități, deci Adio chef si timp de făcut sport.

"Nu spun ca nu-i bun sa faci miscare, dar fata pana la varsta asta tu nu ai citit, nu stia de sala, asa dintr-o data a avut o revelatie laughing si hai la sala.
Exact, ea il insela si inainte cand nu mergea la sala, doar ca el nu stia, pentru ca ea sta acasa, era pe telfon pe felie cu bagabontii, facea sex virtual cu aia, ori cine mai stie pe unde se intilneau."

E clar! În mintea ta când o fată zice ca vrea sa facă miscare : sport = s*x, sală de sport = bordel, aparat de fitness = bagabonti... e clar laughing.

" Nu stiti cu ce se maninca viata asta nici la 30 de ani sau cit aveti.Dar daca stai doar la calculator ce sa vezi. "

Și tu nu ești tot aici? happy

Uite, de aceea mi-am făcut cont pe TPU, ca să descopăr ce e viața laughing

Măi, eu nu știu cum sunt unii sau alții ori cum se emancipeaza româncele ce dau de străinătate, dar știu că atunci când iubești pe cineva, nu-l înșeli! Punct.

Bănuiesc că e una să alergi uneori pe stradă, și cu totul alta să faci sport regulat si la modul intensiv cu ajutorul unor aparate și cu un instructor. Contează până la urmă și rezultatele, nu doar alergatul. Deși alergatul și sportul la modul general e și o metodă de detensionare psihică, nu doar o metodă de a avea rezultate fizice până la urma urmelor.

Tocmai, că nu a văzut nimic! Doar a speculat!
Dar în fine, nu zic ca nu există și panorame, totuși, cred că în acest caz e vorba de gelozie fără motiv, insecuritati masculine.

| relian a răspuns (pentru PufulețiGratis):

Ia citeste mai bienc e zice omu.Nu so luat de ea, doar a intrebat-o de ce merge zilnic la sala. O discutat frumos, si vezi ca el spune ca doar ea era aia care se infuria cand el eu atras atentia, ori a intrebat-o chestii normale.
Pe tine daca tear intreba iubitu asa frumos, daca ai fost nu stiu unde, sau de ce trebuie sa mergi zilnic intr-un anume loc, ce ai face? Teai infuria, ai sari ca arsa?
Stii cine face asa? Cei care se simt laughing cand vad ca cineva este pe a[proape de ai deconspira incep cu scandalu ei, chiar dei intrebi frumos si civilizat ei fac ca trenu laughing tocmai ca se simt amenintati, descoperiti.
Daca citeai ai fi vazut ca ea se plicteasea rau acasa, asa spune omu nostru, nu avea activitate si s-a apucat de sport, chipurile acasa, fata e versta rau, so apucat acasa, stii cum e sa bata saua sa priceapa magaru laughing o luat-o asa cu usurelu nu diorect la sala singurica.
Sa nu bata la ochi laughing

Asa stii tu cand iubesti pe careva nul inseli? Asa si este, deci intrebarea se pune in cazul asta tipa asta il iubea pe omu nostru? Eu nu prea cred, asta pentru ca din ce spune el, ea nici na aprut afectat mai deloc de decizia lui sau de propunerea lui dea se desparti.

Ba a acceptat cu f mare usurinta, ce arata ca fata era deja pe cai laughing saua era pusa, doar trebuia sa aiba motiv sa-i dea bice.

Cind iubesti pe cineva nu te desparti asa, asa vrei, ok nici o problema laughing c ei asta?

So dus la sala sasi surprinda iubitu laughing nu auzi ca el nu prea era de acord.Sa surprinda ce? Oricum ea arata bine si fara sala, nu-i trebuia sala de forta, unde de fapt merge ea, trebuie sa ramana la fitness, dar acolo nu prea is barbatii, aia e problema ei laughing de aia s-a dus la forta, acolo is masculi aia care arata bine laughing la fitness ce sa vada femei laughing

Tu nu observi amanuntele astea? Plus eu nu-s pentru ca femeile sa arate ca niste animale, nu-s nici ca barbatii sa arate asa cum arata unia deformati de nici nu mai spui cas oameni.

Sa faci sport sa maninci cit trebuie, sa se observe asa muschii in relief putin, da, asa si trebuyie, dar nu sai umfli de sa mergi cracanat si de maini si de picioare sa zici ca esti extraterestru

La femei nu mai zic, femeia cu muschi este femeia barbat laughing ma refer cu muschi cum vor unele.Te asigur ca majoritatea barbatilor nu plac femeile asa, nici o alta femeie nu place o femeie gen barbat, cu muschii foarte in evidenta.

Ea s-a dus acolo poate sa faca si ceva miscare, dar sa o vada tauru comuncal sa-i dea so cracaneze de tot, ori poate ca gaseste altul mai cu malai mai mult, mai aratos, ca asa cauta femeile, barbati mai aratosi, mai atragatori, chiar daca au acasa iubit.

Eu am vorbit cu mii de femei la viata mea, vorbesc asa discutii nu sa le am eu, am si lucrat mereu cu femei mai multe decat cu barbati si stiu ce gindesc, cum gindesc, din ce ele povesteau, din ce eu intrebam si din ce vedeam, observam.

Omu na speculat nimic, ne-a zis noua ca ar crede, ei i-a spus ca nu prea mai e de acord sau o intrebato cei cu mersu asta la sala zi de zi si cate 2 ore.
Adica ea care e casnica intretinuta, fata deja so ofensat, ce o intreaba el chestii de astea laughing

Adica nu-i normal sa te intrebe? Si eu as fi intrebato, pentru ca inca odata iti zic, nici profesionistii nu merg la sala zi de zi, deci vorbim de profesionisti nu de fufe, nu-i recomandat sa faci exercitii zi de zi, normal ca o intreb, da cine esti tu ma fata, esti cumva antrenor pe acolo si nu s tiam, tiai luat job la sala si nu ai spus laughing

Pt ea mersu la sala devenise ca un job, ca te asigur nu tragea ea de fiare sau sa alerge tot timpul cit mergea acolo.

Se fitia pe acolo, mergea zlnic pe bani fraierului, ca poate poate o agata careva.
De unde ideea ca mersul la sala a unei femei este inselat? Team intrebat tu te-ai duce singura la sala zi de zi singurica, acasa sa ai iubit?
Zii daca da ori ba? Si de unde ai desus tu, ca omu este f gelos si de ala ciudat care vrea sa controleze femeia? Eu nu vad nici un semn, faptul ca el o intrebato de ce merge la sala zilnic nu vad cdeva anormal.
Gelozie fara motive, omu i-a zis, a intrebat-o de ce merge la sala zilnic, ea nu i-a dat nici un raspuns.
Laso sa o vedem acum cum mai merge la sala laughing ca doar asta nu-i tantalau sai plateasca ei sala in continuare daca saor despartit.

Ea casnica so vedem cinei mai platesate. Daca tot merge pe acolo, atunci insemna ca deja is gasise si futalau laughing pentru ca acu ala o sai plateasca.

Conteaza rezultate, adica? Alergatu nu da rezulate zici tuy laughing acu esti si antrenor, dar atletii, atit femei cit si barbatii, tu i-ai vazut cum arata?
Atletii arata cel mai bine, arata a oameni, nu-s din aia cu masa musculara de nici sa te poti misca, arata f bine, muschii lucrari si nitel in evidenta sa poata alerga bine si rapid.

Eu is tot pe acii, dar am experienta la balamuc cu oamenii, cum am spus am lucrat cu multi oamenii la joburile ce le-am avut si pe unde le-am avut, mai multe femei.

Plus de asta cum am spus nu exista femei cinstite si sincere.De Napoleon ai auzit cred, si ala o zis la fel laughing iar ala avea el femei cate voia, le stia deja mai bine decat se stia pe el.

Deci nu vorbesc din povesti, daca si specialistii spun la fel, e clara cum is cu femeile.

In sf ce mai conteaza, conteaza ca omu so despartit, e treaba lui ce face.
Eu am spus ca bine o facut, tu si restul ca n-a facut bine, dar sa ajunga sa se milogeasca de op femeie pe care tot el o intretinea e mai umilitor, asa cum fac unia, insista sa stea femeia cu ei, ce dracu barbat e ala laughing

Tu ce mai faci, care mai e viata ta? Am vazut ca nu prea ai mai avut activitate pe aici in ultima vreme, ori poate nu am mai avut eu.

| relian a răspuns (pentru PufulețiGratis):

In mintea mea cand o femeie merge singurica la sala = sex, sa stii ca nu este in mintea mea, asta e adevaru, nu neaparat sex, dar cauta alt mscul.
Femeile in general nu fac sala, is putine, ele fac miscare, nici nu-s ele asa de inebunite sa faca miscare in general, voi sinteti mai cu birfa, cu mersu la mall, alte desene animate, nu sala de forta, unde mai toti is barbati.
Du-te tu la o sala de forta si vezi cate femei vezi pe acolo laughing Bine sala are de toate, dar ma refer in locu ala unde is greutati, daca vezi vreo una aia e femeia barbat, cu aspect de barbat, alea nici nu se pun la numar car fi femei laughing

Sala de sport= bordel zici tu, ca eu as avea asta in minte. Ba sincer iti zic, nu am gindit asa, dar uite acu ca parca ai adus vorba parca parca cam asa ar sta lucruile laughing De ce zic asa? Pt ca stiu barbati, unu chiar imi propusese se merg cu el la sala, in speranta ca acolo is femei singure si asa am putea agata si noi ceva femei laughing si zice asta mai face si ceva sport laughing dupa cum observi si barbatii merg la sala cu gindu asta dea agata ceva femei.

Bine fac exceptie aia indoctrinati cu sala, aia da, merg acolo doar pentru ei sa faca scort, sa se deformeze, dar multi merg si cine stie, asa cum merg unia si la bar, ma refer care is singuri, ba hai la sala, hai la bar hai la club, cine stie niciodata nu se stie, de unde sare iepuroaica laughing

Deci am putea spune ca in ziua de azi sala de sport, este cumva ceva pe aproape ca un bar sau club laughing Cine merge la sala, la club ori la bar? Merg diferite categorii de oamenii atit la sala cit si la cluburi, baruri.
Merg cei interesati de spcificul acelei locatii, celor care le place sa bea, merg la bar.Dar la bar mai merg si barbati singuri si femei singure in speranta ca poate agata si ei ceva si se mai relaxeaza.

Iti zic asta sigur ca si eu am iesit la bar pentru asa ceva, poate poate agat pe una laughing de baut nu-s bautor, dar na stai acolo cu o bere cu un pahar, observi, vezi care ar fi inyteresata de tine.

La sala la fel merg cei interesati de sala, dar merg si femei si barbati singuri, care pe linga sport se uita si dupa partener., dar gandul asta ia dus la sala nu sportu.

Dupa cum vezi, sala aduna oamenii gramada si f aproape unu de altul si nu in ultimul rind mai toti pe acolo is asa mai dezbracati laughing ai ce vedea.
Care is interesati de miscare, se duc undeva unde is siguri, sau la mai departate uni de altii.
Pina si barbatii aia indoctrinati de sala, tu de ce crezi ca aia merg la sala?
Iti zic eu, majoritatea din ei se duc acolo sa se dea mari, sa se arate, sai vada si pe ei altii, uite frate ce muschii am eu laughing de aia merg acolo.
Deci totul se rezuma la imagine, se pozeaza, sau se afiseaza cu muschii lor de dinozauri, de animale salbatice, sai vada restul, sa se vada uni pe altii sa se laude intre ei, prt ca in rest nu are cinei lauda.

Deci sala= bordel laughing daca ai spus-o tu, uite ca eu aprob. Nui bordel dar e ceva gen club sau bar, doar ca impli ca nu bautura si muzica, muschi fizic, buci, tite laughing si f multa priveliste, la sala e bun sa mergi sa stai si sa te uiti, banui ca asa facea si tipa omului, se uita la masculi care o are mai mica laughing

Intreaba un baiat, de ce face sport, de ce vrea el sa faca muschi? O sa vezi ca face asta, cei mai multi sa impresioneze fete.Asta daca nu stiai.
Intreaba o femeie dacai place un barbat cu muschi, dar nu de aia deformati, asa de astia cu muschiuleti lucrati, sa vezi cum le lucesc ochii dupa ei.

Tiam zis tu nu cunosti multe despre femei si nici despre barbati.

Si mie de exemplu mi-ar placea sa arat mai bine, stii de ce? Sa ahat femei de aia, ca asa d e miscat is ok, nu-s gras, dar sa se vada ceva muschii mi-ar prinde bine pentru imagine, sa ma vada oamenii sa sa zica wow uite ala ce bine arata laughing

Vezi este vorba doar de imagine si de agatat parteneri, la cam aia se rezuma si sala.
In sf gata nu mai, hai sa mergem pe alt subioect la alta intrebare, ajunge pe aici cu sala cu gelozia cu femei.

Mai era o tipa pe aici, tot la fel mergea la sala, parintii ei iau zis ca arata ca un barbat laughing iau ziso in fata, ea deja avea umerii lati, din descriereas ei, acu so apucat si de sala sa se lateasca si mai mult si vai ce frumos i se pare ei chestia asta laughing adica sa arate ca femeia barbat laughing

So suprat fleasca ca ior zis parintii ca afrata ca un barbat, o venit pe aici sa intrebe daca chiar asa ar trebuie sai vorbeasca parintii, i-am zis ca aia au dreptate, sa se apuce de un job ceva laughing nu de sala, si daca vrea sport sa alerge, alergatu ii aduce beneficii, atit alergatu dupa barbatii cit si alergatu ca si sport laughing

Dar fata vrea sala, forta adica, nu alergat la sala, banui ca are gene de astea masculine in ea si este atrasa de latura asta

Ok ne auzim pe la alta intrebare, gata cu salile si cu bordelurile laughing

| iliiiinca a răspuns:

Se se planga un barbat ca femeia nu se ingrijeste, nu se duce la sala, etc, am mai auzit, dar inversul niciodata. Rau ca se duce, rau ca nu se duce. Cand vezi ca partenerul face ceva ce il face fericit si bine pentru el, cum este sportul, ar fi trebuit sa fi si mai fericit, dar tu esti cuprins de gelozie, si gelozia e boala grava. Insecure si controlling esti, admite asta. Numai un roman nu intelege ce inseamna sa te duci la sala, imediat sare unu sa zica ca are pe unul acolo laughing

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Sunt 2 probleme distincte:
1. Maladia numita imaginea de sine. Carcasa omneasca este perisabila dar tine loc de imagine de sine. Epatez prin aspect fizic foarte bun, postez pe social media, sunt vazut/a.
2. Dumneata, poate pe buna dreptate, esti mai gelos in ultima vreme, dar asta nu trebuie sa se transforme in maladie. Daca e sa plece cu altul, o va face. Gelozia e o boala, iubire toxica dusa-n panzele negre, nu albe.
Nu cred ca te regasesti langa ea ca entitate. Difera valorile.
Grija mare la gelozie.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Nu ai exagerat!
Mai bine acum, decât mai târziu. Fii bucuros că ai scăpat.

| Anonim240 a răspuns:

Ești prea gelos și posesiv. De ce nu te duceai și tu cu ea dacă tot nu aveai încredere? E o prostie faptul că te-ai despărțit de ea din cauza asta. Sala este un loc în care majoritatea oamenilor se duc pentru sănătate. Și dacă se ducea de mai multe ori pe săptămână la sală, e pentru că dorea să avanseze. Nu poți să te duci o dată pe săptămână și să ai rezultate. Părerea mea e că ești prea posesiv, iar ea are un orgoliu, e normal că la sală te împrietenești cu oameni, asta nu înseamnă că te înșela. Trebuia să mergi cu ea să vezi cum stă treaba pe acolo înainte să o învinuiești, sau să stai cu ea mereu.

| LadyOtis a răspuns:

Ar fi trebuit sa se desparta ea de tine pentru ca nu o meriti, nicio fata nu merita asa om langa ea

| MathChem explică:

Deci, sa le iau pe rand:

Prietena mea are job, nu o intretin, asta e o asumptie falsa. Nu are un job solicitant, insa e unul normal de la 8 la 17. Apoi merge la sala. Noi nu gatim, amandoi mancam la lucru si seara ce gaseam prin frigider.
Dar sunt convins ca ma insela cu vreun musculos de acolo, pentru ca acum numai dupa astia le curg balele. OK, poate nu m-a inselat dar asta pentru ca nu a avut ocazia. Poate a abordat vreunul din asta ca scos din revista si ala a refuzat-o. Dar asta nu ma incalzeste cu nimic.
Iar cei ce ma acuza ca nu fac sala, consider ca mintea e mai importanta decat corpul. Nu zic sa te faci ca un dulap, dar zau ca nu vad rostul sa iti umfli bicepsii