| starduster a întrebat:

Salut,ai mei vor să îmi facă cunoștință cu o fată de care eu nu ma simt atras deloc fizic,chiar dacă la personalitate s-ar putea să ne potrivim, și nu știu ce să fac căci nu mai am 20 de ani să tot merg din floare în floare

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Cum simti. Faptul ca nu esti atras fizic, nu e un semn atat de bun, insa, cateodata ne putem schimba parerea despre cineva care nu ne-a atras fizic la inceput si sa incepem sa il vedem cu alti ochi. Exista situatii. Ii poti da o sansa macar, sa nu zici ca nu ai incercat, sa nu ramai cu,, Ce-ar fi fost daca''.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearcă. De multe ori prima impresie este gresită.
E o vorbă: dacă pana la o varsta nu te „insori" singur, după o varsta te „insoară" neamurile.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti atat de matur pe cat pretinzi, este bine sa discuti asta cu parintii tai, ca numai asa se poate rezolva problema.

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce simti ca esti in impas? Te apasa presiunea de a-ti gasi si tu pe cineva? Sau doresti sa nu ii superi pe parinti? Orice lucru facut fortat, obligat, e posibil sa se sfarseasca aiurea.Nu stiu este tot un fel de nu, chiar daca unul incert.Sau poate ca intr-adevar ar merita sa ii dai o sansa si sa le faci pe plac parintilor? Nu stii cum gasesti dragostea vietii tale.Mergi la risc, poate merita, poate nu, dar macar vei sti, nu vei sta sa te intrebi la un moment dat : Ce-ar fi fost daca ma intalneam cu tipa aia?

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ți-e nu îți place fata respectiva, renunță la ea.

| Robert2526 a răspuns:

Poti sa le spui parintilor ca nu ai nevoie sa iti faca ei cunostiinta cu fete si ca e foarte ciudat sa faca asta happy

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Încearcă. Pofta mai vine și mâncând.
Cu toate că eu, nu sunt adeptul relațiilor prin înțelegere.

| Anonim56789013 a răspuns:

Ți-aș recomanda eu o fată...

| Furnicarul a răspuns:

Du te si ia o ca pe o distractie. Mai iesi din casa si cam atat. Cui ii pasa?

| Amiraa355 a răspuns:

Înseamnă că nu ești capabil de o relație cu nici un fel de fata
Daca tu și la 20 de ani umblai din floare in floare