| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pana la ce varsta creste penisul? am 16 ani si am undeva la 15-16 cm si as vrea sa mai creasca macar 1-2cm.e ok?

Răspuns Câştigător
| calinthedream a răspuns:

Te înțeleg. Și eu aveam cam aceeași problemă la vârsta ta. E deja destul de mare. Nu îți mai fă atâtea griji

24 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Este in regula. Mai crește până pe la 20 de ani.

| darrio2007 a răspuns:

L-ai măsurat in ani sau in centimetri?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Doctorul in centimetri, chill usor calmeaza te

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot eu sa ma calmez? Tu esti obsedat de asta, nu eu.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Altă treabă nu avea doctorul decât să-ti măsoare ție pu.ța.
Ha, ha!

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Daca nu stii nu te mai baga, am avut ceva probleme de a trebuit sa mi o masoare, batranelule muta te pe Facebook inapoi, nu e de tine chestiile pentru tineret

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Tu esti obsedat, daca am pus o intrebare nu ti am cerut tie parerea sau sa imi raspunzi, ce fel de om esti.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Si daca sunt obsedat e treaba mea, care i treaba? ia zi care i treaba ta cu ce fac eu

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci ai ceva probleme cu penisul. Degeaba nu ti-a masurat-o. Probabil l-ai mintit si pe el. Sa vada daca ai spus adevarul.
Oricum, l-ai folosit vreodată, in afara de a face pipi?

| Violleta2022 a răspuns:

Penisul creste pana in jurul varstei de 16 ani, cand isi inceteteaza cresterea.
Chiar daca cresterea in inaltime la baieti se incheie pe la 20 de ani, cea a penisului se incheie in jurul vasrtei de 16 ani.

In ce priveste masurarea corecta a penisului, se face corect cu rigla peste penis, nu de la buric si nici de la anus.
https://imgur.com/BmKrsD3

| Motanelurau a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa am masurat, nu te mai exterioriza.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Motanelurau):

Despre ce exteriorizare vorbesti baiete?
Ti-am dat informatie corecta despre ceea ce tu nu sti inca, odata ce il masori cu ochio_metrul, nestiind exact cati cm are, odata ce dai o masura estimativa "am undeva la 15-16 cm", asa cum te exprimi tu.
Ma rog, nu ma afecteaza pe mine cati cm ai tu in pantaloni, dar asta te va afecta direct pe tine, cand te vei dezbraca in fata fetelor.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Atunci nu te agita tu daca il masor de la anus, de la buric sau de unde vreau eu ok?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu ma agit deloc, dimpotriva, sunt foarte calma si multumita, ca te-am invatat sa-l masori corect ca sa nu risti sa te faci de rusine in fata altora, cu alta ocazie.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu m ai invatat sa l masori, am fost la doctor de mi l a masurat doamna violeta moarta dupa pl bartatilor batrani, si tu vaginul de cat il ai? 30 cm? cam prea mare vezi sa nu se sparga mai rau

| Emilian65 a răspuns:

La 16 ani ai tai, penisul este normal. Multumeste-te cu ce ai!

| StoicAnalysis a răspuns:

Media unui penis erect e undeva la 12-13 cm a unui adult obisnuit. Stai linistit si nu te mai stresa cu informatiile de genul.

| eliancodrut a răspuns:

Poate creste pana la 17-18 ani. Dar cu marimea pe care o ai esti mai sus de media romanilor. Asa ca stai cuminte si nu te mai lua dupa povesti.

| darrio2007 a răspuns (pentru eliancodrut):

Doar daca ce spune el nu este cumva o poveste!

| Motanelurau a răspuns (pentru darrio2007):

Ce te priveste pe tine? da e real ci nu o poveste, o poveste ca am penisul de 15-16 cm? ce vi se pare atat de wow? doamne fereste laughing laughing laughing ma pis pe mine cand vad comentariile voastre cand va agitati atat si ofticati laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Motanelurau):

Chiar nu ma priveste deloc. Dar daca tot ai intrebat aici, trebuia sa-ti dai seama ca vei primi tot felul de raspunsuri pro si contra.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Si tu la fel, nu trebuie sa incepu sa te superi ca primesti pareri contra

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai iesit din anonimat?
Nu ma supar chiar deloc. Doar ma deranjeaza că unii ca tine pot scrie aici toate porcăriile, sub eticheta anonimatului, iar noi trebuie să-i credem.