| AndyHap a întrebat:

Salut TPU, am si eu o intrebare, daca iti dai putin drumul cu prezervativ in timp ce faci sex se poate ca fata sa ramana insarcinata?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Atunci ce rol mai are prezervativul?
De-asta s-a si inventat, ca sperma sa nu ajunga la ovul si sa ramana insarcinata. Daca stii ce e ăla.

| Simpatic a răspuns:

Mai aveti multe astfel de intrebari?
daca prezervativul nu prezinta fisuri, rupturi pe undeva, nu, nu se poate ca fata sa ramana insarcinata, daca partenerul de sex isi da drumul in prezervativ, in timpul actului!

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva, odata ce ai prezervativ pe cuc.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nicio șansă să rămână gravida.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca prezervativul este gaurit, da.

| Felissa13Eden a răspuns:

Prezervativul a fost inventat tocmai ca lichidul seminal sa nu treaca prin el, evitandu-se astfel o sarcina nedorita.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Felissa13Eden):

In mod normal, dupa actul sexual e destul de indicat ca preventiv sa umpli prezervativul cu apa si sa vezi daca are vreo fisura. Ca si cei ce le fabrica nu asigura 100% durabilitatea lor. Au fost cazuri in care prezervativul avea o fisura mica insesizabila care apoi a adus la o sarcina nedorita. Ce-i drept ca e foarte rar, dar se poate intampla.

| Felissa13Eden a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Da, asa este, dar nu cred ca stau adolescentii plini de hormoni sa testeze prezervativele XD

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Dupa prima sarcina de genul, o sa le testeze si cu limba laughing. Ca asa e la romani. Pana nu te dai cu capul de perete, nu rezolvi nimic.

| Simpatic a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Unii le testeaza sa stii! le umplu cu apa si le arunca de la geam in trecatoriwinking

| eliancodrut a răspuns:

Tu nu stii nici macar la ce serveste prezervativul?

| ayannn a răspuns:

Prezervativu sau ea