Cat de tare doare ruperea pielitei de pe penis?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul baietilor in anumite situatii exista posibilitatea sa se rupa FRENUL PENIAN, care in termeni populari are denumirea de ''ata'' sau ''frau/capastru'', si este situata in partea de desubt a glandului (capului) penian. Pielea care acopera ''capul'', si este denumit preputiu nu se poate rupe niciodata. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se rupe. La evrei se face circumcizie, se taie ca un fel de botez când copilul este foarte mic.

| ywar a răspuns:

Ce pielita puisor?