| rerf a întrebat:

Saptamana trecuta am facut o prostie. Am fost la un restaurant si am avut un chelner foarte frumos. Am vorbit putin cu el, era deja pe la inchidere.

Nu am avut insa curajul sa ii las numarul sau ceva. L-am cautat la hotel pe net, stiind unde lucreaza si l-am gasit in lista de like-uri la o postare a restaurantului. I-am scris. I s-a parut amuzant cum am dat de el si ca "parca fetele nu fac asta". Ne-am intalnit in noaptea aia si m-am culcat cu el. Adevarul e ca eu am insistat sa ne vedem, ca a doua zi oricum plecam. El se purta destul de inocent prin mesaje si ma gandeam ca e doar timid. Avea fata de baiat timid.

Si a doua zi, la o cautare mai amanuntita am vazut ca omul e insurat. Are si un copil de 7 ani. I-am scris si l-am acuzat ca nu mi-a spus nimic, iar el m-a luat cu " Nu m-ai intrebat si oricum tu m-ai urmarit si cautat pe net, tu ai vrut sa vin neaparat, ce te iei acum de mine? Ce treaba am eu cu tine?"

Ma simt furioasa si umilita. Ce-ar trebui sa fac mai departe? Adica ar trebui sa fac ceva cu asta? Sa ii gasesc nevasta? Parca e prea mult, mai ales ca e un copil la mijloc, dar ma simt asa umilita. Poate ar fi trebuit sa intreb daca e cu cineva, dar avand in vedere ca are 28 de ani nu m-as fi gandit ca are un copil asa mare si ca e insurat. A fost o prostie ce am facut, dar nu stiu mai departe ce sa fac

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu trebuia sa faci sex cu el, aici ai gresit, acum numai poti schimba lucrurile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar tu ce varsta ai?

| dullcat a răspuns:

Vezi-ti de treaba si nu te mai culca asa random cu oricine, fara sa ai habar cine este omul, pe viitor.

| VoidEternal a răspuns:

Umilita de ce? Daca te cauta el si te mintea ca e single atunci aveai de ce sa te simti umilita.

Nu iti complica existenta. Trece-o la lesson learned.

| Miruna333 a răspuns:

Nu te invinovati, nu ai de ce. Prostie nu ai facut. Tu stiai ca este singur, chiar daca l-ai fi intrebat, cu siguranta ti-ar fi spus ca nu are pe nimeni, ca nu era prost sa iti spuna ca are ca exista sansa sa nu mai vrei. Gandeste-te ca nu poti fi sigura intotdeauna de ce are un om acasa, se poate da drept singur si nici pe social media sa se afiseze, si tot sa aiba pe cineva.
Iar la 28 de ani, nu e chiar mic sa aiba un copil mare si sa fie si casatorit. Inteleg ca nu ai fi crezut, dar nu poti stii niciodata, eu am mai dat si de tipi de nici pana in 25 cu copii, facuti din intamplare.
In locul tau nu i-as mai fi dat mesaj sa ma iau de el ca nu avea vreun sens. A avut dreptate cu ce ti-a raspuns.
Iar cu datul mesajului, fa cum simti, e alegerea ta.
Se spune intotdeauna ca nu este bine sa te bagi, insa, cred ca fiecare dintre noi am fi recunoscatoare daca ar aparea o astfel de persoana sa ne arate ce face partenerul fara sa stim.
Iar pentru persoanele care te vor incuraja sa nu o faci doar pentru faptul ca are copil, sotia acestuia nu este obligata sa stea in minicuna doar pentru ca are un copil cu acesta.

| tunoi88 a răspuns:

Nu mai faci nimic, ti a placut de el, ti ai traso cu el si atat!
Esti libera si nu trebuie dai explicatii sau sa te simti prost!
Mai nasol este ca a fost el cam neserios, nu e baiat, a procedat urat! Scrie mi in privat!

| hipotronic a răspuns:

Hei. Până la urmă e vorba și despre a ne asuma responsabilitatea pentru acțiunile noastre, însă până acolo avem nevoie să înțelegem ce ne-a făcut să acționăm în felul în care am făcut-o și deopotrivă ce l-a făcut pe celălalt să acționeze așa cum a făcut-o.

Până la urmă e corect că nici tu n-ai întrebat, la fel cum nu e fair play că nici el nu a spus.

Cu siguranță sunt și situații în care să te culci de la prima întâlnire poate fi ceva care să nu aibă nesperată legătură cu respectul față de tine, seriozitatea, maturitatea și așa mai departe, dar de cele mai multe ori să fim sinceri, asta se întâmplă pentru că nu avem inteligentă și maturitate emoțională, multe scheme încă active acolo, avem de lucrat la noi.

Ce ai mai putea face de acum încolo ar fi să privești mai mult la tine, cum să cunoști înainte de a acționa emoțional, să te controlezi, să nu te grăbești, să fii mai atentă și prezentă la corpul tău, înveți din experiență și începi să evoluezi, depinde cum o să iei tu experiența, pentru că de cele mai multe ori, cele mai neplăcute experiențe aduc și cele mai valoroase lecții.

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Tu ai vrut sex. Văzut, plăcut,...
Nu te mai arunca în brațele oricui.
El, dacă era bărbat onest, ar fi spus că este căsătorit.
Dar nu cred că a pierdut cineva onestitatea, ca să o găsească el.
Și da. I-a legătura cu soția lui. Să știe și ea cu ce gunoi trăiește.
Referitor la el... Cine-o face, să o tragă.
Asta este.