| MyNameisEduard a întrebat:

Ar trebui să-mi fie rușine sa vorbesc cu regionalisme? Sunt din zona Moldovei si nu știu de dar mulți din alte regiuni te fac țăran pentru asta.Ce parere aveti?
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Densia03 a răspuns:

Fiecare vorbește asa cum vrea, nu are de ce sa îți fie rușine. Cine te place te respecta asa cum ești. Lasă gura lumii, fii tu însuți nu te schimba pentru altii

| Densia03 a răspuns (pentru Densia03):

Mulțumesc ????

| MyNameisEduard explică (pentru Densia03):

Am dat fundă dar Mulțumesc happy

| Densia03 a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Cu mare drag

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Azi mâine vorbim chineza in România

| Brizbriz a răspuns:

Si'avi'aaaa mersuuuuu, leganatuuuu
la, lala, lala
dievazat cu piiiiipie'patru'
la, lala, lala

in balarii, CE BALARII ITI PASA?!?
sa isi bage taranismul pana sus unde soarele nu patrunde
nu le place, d'aia nu mai ploua... PUNCT

| Nirvanaaa a răspuns:

Regionalismele fac parte și ele din vocabularul limbii romane, nu văd sa fie un motiv de ras utilizarea lor. Fiecare persoana vorbește cum vrea, nu trebuie jignita pentru asta.

| gabriel2004o a răspuns:

Pai cred ca ai auzit și tu gluma ca "de moldoveni dai peste tot, nu poți sa ridici o piatra ca un moldovean e sub ea"
Sunt o grămadă de moldoveni prin tara deci nu ar trebui sa îți faci griji