| Mihai473736 a întrebat:

Buna! Ce se întâmplă cu mine dacă sunt clasa a 11 a și am peste 40 de absențe nemotivate? Am înțeles că exmatricularea nu mai este posibilă începând de anul acesta

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa este, exmatricularea nu ai este posibila, dar la fiecare 10 absente se scade 1 punct la purtarea si cand ajungi la 3 sau 4 la purtare, ai sansa sa ramai repetent.
Adica sa mai vii si la anul, tot in clasa a XI-a.

| Mihai473736 explică (pentru Violleta2022):

Ma poate lăsa repetent in timpul anului sau doar la final de an?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihai473736):

Promovarile cat si repetentia se anunta intotdeauna la sfarsit de an scolar.

| 1234568807 a răspuns (pentru Mihai473736):

Doamne ce intrebari, cum naibii sa te lase repetent in timpul anului? laughing Normal ca ramai repetent in urmatorul an, adica ca o sa fi tot in aceeasi clasa, nu ai mai fost la scoala panacum sau de ce nu sti cum e treaba?

| 1234568807 a răspuns (pentru Mihai473736):

De fapt daca tu iti faci griji ca ramai repetent din cauza absentelor normal ca nu ai fost la scoala

| Violleta2022 a răspuns:

Ce Dumnzeu faci toata ziua acasa, daca nu megi la scoala?
Chiar crezi ca-i bine sa repeti anii la scoala, precum prostii si oligofrenii?
Iarta-ma, dar nu pari prost deloc, doar puturos!

| sierra1 a răspuns:

Ce de (răspunsuri cu) aberații!

Ai varianta (și ar mai fi...) cererii părinților pentru motivarea a exact 40 absențe.

| ReddY25 a răspuns:

Repeți

| BuLaNNNeL a răspuns:

Se întâmplă că nu ți place școala. Stai dreacu'acolo că nici Germania nu mai e ce a fost, iar munca e grea.

| iulia0514 a răspuns:

Mai mămică da unde sunt părinții tăi? Având în vedere că ai atâtea absențe deja e cam urâtă treaba ai sa fi în clasa a- XI-a și la 30 de ani! Pune mana și învață că ai sa ajungi la lopata, mami și tati nu îs nemuritori!

| 1234568807 a răspuns:

Ti se scade nota la purtare pentru fiecare 10 absente nemotivate, iar daca ajungi la punctul in care ai sub 6 la purtare ramai repetent

| CiulpanDorian a răspuns:

Nu t i se intampla nimic la 40 de absente doar o sa iti scada 4 puncte la purtare