| Cinevaanonimqq a întrebat:

Buna! Sunt a opta și nu știu ce profil sa aleg, singurele mele variante ar fi filologie sau pedagogic. De la peda as ieși cu o meserie, cea de educator, mă pot întreține și pe parcursul facultății din ea,iar la filo un plus ar fi faptul că învat limbi străine. Menționez faptul că pe viitor doresc sa dau la medicina, dar nu vreau sa dau pe bio chimie, deoarece bacul e mai ușor la peda/filo și am mai mult timp de învățat pentru admitere. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Iti recomand sa mergi la filologie. Am fost in aceeasi situatie ca tine si eu si am ales filologia ca sa pot invata pentru ce aveam eu nevoie. E lejer la filo, ai timp de orice in paralel cu studiul. Daca vrei sa muncesti in timpul facultatii exista multe joburi unde nu trebuie sa ai experienta, chiar sa te duci part-time.

| Madaxo97 a răspuns:

Daca vrei ceva mai ușor mergi la filologie