| Sphzyxx a întrebat:

Bună! Sunt în clasa a 8 a și as vrea sa devin educator-puericultor, pot face acest lucru dacă intru la un liceu pe științe ale naturii?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, insa e posibil ca dupa liceu sa fie necesara si facultatea in domeniu plus sa faci un curs psihopedagogic, ultimul fiind chiar obligatoriu, ca sa poti preda.In locul tau as intreba diriginta/dirigintele de la clasa.Succes.

| Alexalex1000 a răspuns:

Normal,daca dai bacul și îl iei poti face orice facultate nu contează profilul, dar daca nu iei bacul te poți face ce îți oferă profilul respectiv. De ex dacă ești la liceu agricultura și iei bacul te duci la orice facultate, te poți face polițist, jardam, doctor ce vrei tu. Funda?