| RobbyPh a întrebat:

Cigitoare : Un Cowboy pleaca intr-un oras vineri sta acolo trei zile si pleaca tot pe vineri Raspuns? cine raspunde corect ii

Răspuns Câştigător
| Sebby_6032 a răspuns:

Pe cal il chema Vineri.

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Iti raspund, daca-mi spui si mie ce-i aia "cigitoare".

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si, daca STII ca e o greseala, de ce dai stupid cui te corecteaza si de ce nu editezi intrebarea, ca sa nu mai fie gresita?
Probabil, pentru ca habar n-ai sa scrii corect romaneste. Deci, esti incapabil sa corectezi ceva. Daca nu poti altfel, ia cu copy-paste din raspunsul lui @SlaYeR si pune unde trebuie.

| maryusGosSu a răspuns:

Pe cal il cheama vineri

| maryusGosSu a răspuns:

Da funda ca am raspuns corect

| SlaYeR92 a răspuns:

Pe calul lui il chema Vineri. Deci, a plecat tot pe (calul) Vineri.

P. S: Se scrie 'ghicitoare'.

| RobbyPh explică:

Pentru o greseala de ortografie faceti nebunie laughing (oameni din ziua de azi)

| RobbyPh explică:

Cum zici tu eu stiu romaneste daca aveam multe greseli mai ziceam acum nu mai pot sa editez ai cam multi nervi din punct de vedere tongue

| RobbyPh explică:

@BRO eu nu te-am intrebat nimic ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt, in "cigitoarea" ta, ai mai mult de o greseala. Iar in celelalte raspunsuri pe care le dai, ai la fel de multe greseli. Si de ortografie si de proasta folosire a semnelor de punctuatie (sau lipsa lor) si de exprimare. Plus ca nu stii cind se foloseste unul sau mai multi "i". Cu alte cuvinte, parerea ta ca stii sa vorbesti romaneste, e doar parerea ta... si e gresita.

| EuCeaANiumanui a răspuns:

Pe cal il cheama tot Vineri amre lucrubig grin