| RăducuBOX2014 a întrebat:

Un cowboy vine intr-un oras, vineri. Sta trei zile, si pleaca tot intr-o vineri. Cum a reusit?

Răspuns Câştigător
| milkie a răspuns:

De fapt era asa :
"Un cowboy vine intr-un oras pe vineri.Sta trei zile, si pleaca tot pe vineri.Cum a reusit"
Numele calului era vineri.

13 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Răspunsul e că pe cal îl chema vineri.
Dar întrebarea scrisă prost, fără logică. Doar nu pleacă nenea ăsta într-un cal...

| Polaris a răspuns:

Suna mai logic în engleză.

A cowboy rode into town on Friday, stayed three days, and rode out of town again on Friday.

His horse was named Friday.
http://i.imgur.com/DCf9koO.jpg

| Nanami利 a răspuns:

Nu cred ca ear asa, dar in fine.Pentru ca pe calul sau il chema vineri.

| King18name a răspuns (pentru Nanami利):

Nu are nici-o logica ca sa il cheme vineri pe cal! sau nu inteleg eu, sau nu e corect scrisa, acea fraza de sus! thinking

| Nanami利 a răspuns (pentru King18name):

Pai asta am spus si eu, ca intrebarea nu era asa.Pe cal il chema Vineri, doar ca intrebrea era altfel, dar asta e scrisa gresit.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Ce mai nume de cal... eu l-aş numi Iulie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu: Cowboy-i nu folosesc niciodată calendarul şi nu ştiu în ce zi se află.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uitandu-se la ICarly.

| Chamberlin a răspuns:

N-ai scris intrebarea bine ma laughing

| SlєndєrGirL a răspuns:

A primit un dry cooker in cap? si a plecat in aceeasi zi happy

Răspuns utilizator avertizat
| Micutza_Andruta_1995 a răspuns:

Era asa: Un cowboy pleaca intr-un oras, vineri. Sta 3 zile si pleaca tot pe vineri. Cum e posibil? Raspuns : Pe calul sau il chema Vineri ( ciudat nume eu i-as fi spus Decembrie ) happy