| Alex3856382498 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare, sunt pe clasa a 8-a si as vrea sa dau la liceul cu program sportiv alba Iulia, m-am uitat la ei pe site si am vazut probele sportive si de tot ce am nevoie, dar nu scrie niciunde pe site ce medie trebuie sa am in evaluarea nationala ca sa intru. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Tre’ să dai probele înainte de examen.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Pentru a ajunge la un liceu cu program sportiv trebuie să susții probele pentru admitere.
După ce le dai și primești nota, o să ți se facă medie cu notele de la evaluarea națională.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

"sunt pe clasa a 8-a"
Dă-te jos de pe ea, ce faci acolo?