| VAIDEPLMBIGBOY a întrebat:

Am un var primar, acesta e casatorit, pot avea relatie cu sora sotiei lui?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, te poti chiar casatori civil si religios, cu sora sotiei varului esti ruda doar prin alianta si o ruda destul de indepartata, respectiv de gradul VII.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu?
Ca doar tu si sora sotiei varului, NU sunteti rude!

| Hammurabi a răspuns:

Poți, dar numai dacă vrea și ea.

| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Bineînțeles că da.O acțiune morală se bazează în primul rând și pe emoții, nu doar pe idealuri de justiție. big grin Multă sănătate îți doresc!

| VAIDEPLMBIGBOY explică (pentru BotezanDaniel):

Asta este adevarat dar eu am 14 ani, ea 17 si ar comenta parintii ca suntem rude rolling on the floor