| Mirele23 a întrebat:

Buna! Am si eu o problemă, am nevoie de un sfat urgent, va rog! În urma cu câteva luni la locul de muncă m-am îndrăgostit de un barbat căsătorit, i-am povestit că îl plac iar el mi-a spus că nu își poate înșela soția. Toate bune și frumoase, ma obliga să rămânem prieteni, dar ma suna fără să știe soția. Eu ma simt și atrasă fizic de el. M-a lăsat să-l iau în brațe să îl ating. Ma atinge și el.Dar imi spune că nu poate, e și gelos puțin pe mine cu cine vorbesc, orice fac ma urmareste, dar nu vrea o relație, dar totuși ma atinge, dar niciodată nu ma privește în ochi...de ce? De ce mai face toate astea dacă nu ma place? De ce se ferește de soție dacă ma suna mereu fără să știe ea? Dacă nu e nimic. De ce se ferește? Vreau sa stiu. E prietenie? El ma contactează fără să știe nimeni. Oare el ma place? Dau funda

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Asa e omul lacom, vrea mai mult decat ii da Dumnezeu. E evident ca e. atras si de tine. Avem o cunostinta care s-a indragostit de un barbat casatorit cu o fata cica si el. A divortat si s-su cssatorit, au un baiat si o fata, pe ua s- a indrsgostit sotul ei de o angajsta care a acceptat sa-i fie amanta si le tine pe amandoua de fraiere de vreo 20 de ani.viata ei e un calvar. Ce semanam culegem.tie ti-ar place da se casatoreasca cu tine si apoi sa se plpaie cu altele.Mai bine roaga-te lui Dumnezeu pentru un sot care sa fie numai al tau, lasa in pace sotii infideli ai altora.

| Apokales a răspuns:

Este o batalie intre ratiune si "ceea ce doreste inima". Pe o parte este sotia acasa, alegerea rationala, si reprezinta o relatie stabila, un viitor sigur si linistit. Pe de alta parte esti tu, ceva nou si poate mai tanar, oricum este ceva diferit, o flacara ce se reaprinde din nou. Iubirea nu dureaza mult, iar acum o reintalneste, probabil. Asa ca pentru el este o batalie constanta si nu se poate decide, te tine in stand by. Ar vrea sa fie cu tine, dar cel mai probabil doar pentru o aventura, nu ar vrea sa-si pericliteze pozitia.

| Mirele23 explică (pentru Apokales):

Da, el are 34 iar eu 23 de ani. Treaba este ca imi spune, nu pot fi cu tine dar ma tot suna si se fereste. Nici macar nu e recunoscator cu el, se minte singur

| Celcestietot a răspuns (pentru Apokales):

Alt trolling...

| Apokales a răspuns (pentru Celcestietot):

Trebuie sa incep sa analizez userii si intrebarea mai bine. Incep sa cred ca merita mai mult sa pui intrebari decat sa incerci sa raspunzi la ele pe TPU.

| Celcestietot a răspuns (pentru Apokales):

Mie imi trimiteau ciudatii mesaje in privat cu probleme de genul, le dadeam explicatii de multe ori ca la prost si tot nu intelegeau. Inaintea imi venea greu sa cred ca nu inteleg, dar acum sunt calit la trolling laughing.
Sigur, mai bine este sa pui intrebari, decat sa raspunzi... sau sa raspunzi la cine trebuiewinking.

| Apokales a răspuns (pentru Celcestietot):

Si eu dadusem peste unul. Cred ca i-am raspuns pana a cedat laughing. Nici nu le scria cum trebuie, dar nici nu punea intrebari foarte grele cu privire la subiect straight face.

| Mirele23 explică (pentru Apokales):

Nu vreau sa fiu neinteleasa, eu doar am tot felul de ganduri, gen: ce sa fac in situatia asta? Imi da sperante false, nu am inteles daca nu poate, de ce ma mai cauta? Asta e nedumerirea mea

| Celcestietot a răspuns (pentru Apokales):

Poate ca ai dat atunci peste un troll incepator. Aici este Vestul Salbatic laughing.

| NotNamed a răspuns:

Ala merita sa fie aruncat in gulag. Pai ori nu.si insala soția si isi vede de treaba lui ori se arunca in bratele tale. Vad ca omul e cam nehotărât. E 50-50.

| Mirele23 explică (pentru NotNamed):

Ma bucur ca ma intelegi, tocmai asta ma intrebam si eu! Oare de ce ma mai suna, daca nu e nimic intre noi? Si de ce se mai fereste de sotie daca toata treaba asta o numeste o simpla prietenie. Ciudat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce nu ii trebuie și lui o amantahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e corect ceea ce faci. Indiferent de cât sunt de puternice sentimentele, ar trebui sa te pui o clipa în poziția soției lui, intr o zi te vei marita și tu și nu ți ar conveni o astfel de situație. Atracția e asa de puternica fiindcă exista tentația fructului oprit, asta e ceea ce te incita mai mult, și faptul ca nu a cedat. Sfatul meu e sa nu mai continui, tu ești o persoana libera, și meriți pe cineva la fel ca tine, liber și fără alte complicații. Nu va renunța la familia lui, eventual își va dori o aventura, te mulțumești cu atât?

| Tokyo44 a răspuns:

Te place. Poate fi o lupta interioara in felul lui de a se purta. Esti pe un teren minat si mai bine nu it fa iluzii ca sa ai deziluzii.
Daca se poate, traieste clipa.