| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ~... Am o intrebare.
Eu fac parte dintr-o familie mai bogata, adica..chiar avem bani si chestii. Si alte fete tot asa din familii bogate au tot felul de chestii, si eu nu prea intreb parintii sa imi ia 832183782 chestii de odata. Si acum imi dau seama cat de prostuta am fost, imi puteti zice cum as putea sa ii intreb daca imi pot lua alt laptop...alta tableta.un catelus..ma rog..chestii de genul?; o3 Stiu ca par prea fitoasa, dar totusi; o3.Mama cateodata imi zice ca nu imi ia aia pentru ca am d-aia sau ca nu stiu ce,tata imi ia tot ce vreau si. nu stiu,ar fi ciudat sa il intreb direct pe el,pentru ca inainte sa il intreb ceva mai intai vorbesc cu mama despre lucrul respectiv. Am note destul de bune la scoala, deci, putin de ajutor fara jigniri va rog frumos?; o3

Răspuns Câştigător
| Erika3001 a răspuns:

Cu placerehappy succes:* hmm fundita?:d

4 răspunsuri:
| Chrissy92 a răspuns:

Buna,eu te sfatuiesc sa nu ierosesti banii pe lucruri pe care le ai doar de dagul de a le schimba pentru ca asa au alte fete de varsta ta, nu trebuie sa copiezi pe nimeni...

| Meddeh a răspuns (pentru Chrissy92):

Multumesc de raspuns:3 a fost un exemplu in legatura cu ceilalti, nu vreau sa copiez pe nimeni.

| Erika3001 a răspuns:

Gandeste-te bine daca vrei cu adevarat ceva ca dupa te trezesti ca nu iti trebuie de fapt si parintilor nu prea o sa le convina sa iti ia ceva pe care nu il dolosesti. Daca vrei neaparat acel lucru te duci pur si simplu la tatal tau daca el iti iatongue il rogi frumos. ii spui ca iti trebuie, ii dai si un motiv bun. Adica nu ca m-am plictisit de asta sau ca ceilalti au. daca vrei sa schimbi laptopu poti spune ca merge greu sau ca te incomodeaza sau chestii de astea. gaseste mult motive si apoi du-te si spune-i! nu se intampla nimic daca vorbesti cu tatal tau prima data. poate o va convinge si pe mama tawinking deci trebuie doar sa gasesti niste motive bune si sa adopti un ton rugator, o atitudine cuminte si gata! dar na... nu garanteaza succesul daca motivele nu sunt destul de bune pentru parintii tai. As spune si daca nu au bani dar inteleg ca nu e problematongue succes! fa-ti curaj si mergi la tatal tauhappy

| Meddeh a răspuns (pentru Erika3001):

Multumesc o sa incerc. Mi.a fost de folos raspunsul tau

| Erika3001 a răspuns (pentru Meddeh):

Cu placerehappy succes:* hmm fundita?:d