| shookdazed a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai fiu cu mentalul la pamant? In fiecare zi ma gandesc la moarte, sufar ca am 31 ani si nu am avut vreodata o relatie,nu stiu sa vorbesc cu o femeie,mereu sunt emotionat si chestia asta ma afecteaza rau in fiecare zi parca zic ca traiesc degeaba, imi doresc si eu pe cineva care sa ma inteleaga asa cum sunt, chiar nu mai exista femei care sa isi doreasca o relatie de amicitie macar? Am incercat asa zisele aplicatii de dating dar mi se par o pierdere de timp mare.
Voi ce ziceti, cum sa fac sa imi mentin mentalul ridicat? sad

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, este vremea sa inveti sa respecti femeia, ca sa poti sa o agati. Sa o saluti sa-i vorbesti frumos si respectuos si vei vedea ca ai sanse sa agati nu una, ci chiar mai multe.

Un proverb romanesc spune" Vorba dulce, mult aduce".

Ei bine, cu respect si vorbe frumoase, agati chiar si cea mai incapatanata femeie de pe pamant, fiindca femeile sunt sensibile la complimente, la vorba blanda, plina de repect.

Inca ceva: lasa naibii online-ul ca nu vei agata niciodata nimic acolo, pentru ca online-ul este pentru flirt, minciuna si pierdut vremea inutil.

Iesi afara in LUMEA REALA si cauta-ti o fata/femeie, invata sa deschizi gura, sa saluti, sa vorbesti respectuos si politisoc, ca numai asa vei avea sansa sa agati pe cienva.

| dullcat a răspuns:

Experienta la capitolul abordare o prinzi cu timpul, trial and error.Stand asa in repaos nu vei obtine mare lucru, e foarte putin probabil sa cada femeia dorita din cer.Nu lua asta ca pe o descurajare, ci ca pe o observatie realista. Aplicatiile alea numai pentru dating nu sunt, chiar iti pierzi timpul si e bine ca ai renuntat la ele.In rest, ai luat in calcul sa mergi la un psiholog?

| Lupică27 a răspuns:

Acum si spartul de lemne cu toporul il fac femeile, deci, nici in asta nu te mai poti refugia. laughing

| Robert2526 a răspuns:

Pai la 31 de ani mai ai emotii sa vorbesti cu femeile? De ce ai emotii? Ce iti afecteaza increderea in sine?

| vasileparnaie a răspuns:

Te faci calugar frate

| Mindfulness a răspuns:

Daca ai emoții e nasolie! Băgate in seama cu fete ce stau singure in parcuri pe bănci, daca 50 te vor refuza nu e nici o problema la fata următoare emoțiile nu vor mai exista și vei putea fi tu însuți, fără insecurități și mult mai degajat in abordare.

| Anonim56789013 a răspuns:

Încearcă să vorbești și să te bagi în seamă cu fetele.

| Selu800 a răspuns:

Nu ar fi rău să găsești un terapeut sau psiholog. Te va ajuta sa deblochezi niste chestii din urmă cum poți să îmbunătățești stilul de viață în avantajul obiectivelor tale.

| AnastasiaCarmen a răspuns:

Poate nu a aparut inca persoana potrivita, nu exista o varsta anume la care iti intalnesti jumatatea.
Bucura-te de viata si lasa gandurile negative undeva in spate, departe :*
Iubeste-te pe tine in primul rand si o sa fie bine in viitor