| Sportacus123 a întrebat:

De ce am frica asta că mă v-a ucide un vecin(bărbat) în lift? De ce un bărbat și nu o femeie? De fiecare dată când sunt în lift și mai intră un bărbat sunt foarte panicat, îmi este frică să nu scoată cuțitul și să mă înjunghie. Cum să mă liniștesc?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru că nu-ti plac femeile.
Ha, ha!

| anonimg a răspuns:

Gândurile negative vin oricum ar fi pentru că așa este natura umană. Ce putem face este să nu le lăsăm mintea să zăbovească asupra lor. Aceasta este o bună educație, și prin experiența aceasta repetată vom scăpa de lucrurile negative. Așa ne învață Dumnezeu că trebuie să procedăm.

| gabicoo a răspuns:

Urci pe scări.

| Lupică27 a răspuns (pentru gabicoo):

Si coboara cu apartamentul.

| Sportacus123 explică (pentru gabicoo):

Este o idee bună, dar mai bine mor în chinuri în lift de cât să fac efortul să urc pe scări.

| LisaJulie a răspuns:

Te poți muta în alt cartier!

| DonMoldo a răspuns:

Eu zic sa porti si o vesta anti glont poate cine stie te si impusca

| Mindfulness a răspuns:

Gândește-te că ai vecini prea pămpălăi sa te atace cu cuțitul și că șansele sunt mari să te îmbeți tu și să îi tai tu pe ei, dar nu o vei face evident că nici ei nu o vor face daca îți vezi de treabă și dai doar un SALUT.

| MeaCulpa a răspuns:

De ce nu scoti tu cutitul la ei?

| Kys2000 a răspuns:

Bine îți face macar scapam de întrebările tele stupide