| Ioana002 a întrebat:

Ginecologul mia prescris Doxicilina 10 capsule si anticonceptionale Logest. Eu am facut avort in 26 nov, si am inceput sa iau doxicilina de azi 29 nov. Dar intrebarea mea este ca trebuie sa iau anticonceptionalele cand termin cu Doxicilina?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Exact.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionalele le vei incepe in prima zi a menstruatiei care urmeaza avortului.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai voie sa ai relatii sexuale macar 4 saptamani, asa ca fa acum tratamentul antibiotic si incepe anticonceptionalele de la menstra urmatoare, din prima zi de menstruatie.

| mihaa a răspuns:

Mai bine suna medicul si el iti va da un raspuns exact, aici doar presupunem

| Speedo a răspuns:

Decat sa obtii informatii gresite nu mai bine dai un telefon la medic. Nu cred ca este vreo problema sa-ti raspunda la intrebarea aceasta

| FaiThLeSS a răspuns:

Buna! Probabil tia prescris Doxiciclinawinking si nu le iei pe amandoua in acelasi timp.Adik Doxiciclina cum ti-a spus medicul si andiconceptinalele una pe zi happy

| Ioana002 explică:

Dar eu am scrugeri si acum, deci dupa ce se trmina "ciclul" asta si incepe altul atunci pot sa incep cu anticonceptionalele?