| DAVIDFCSB98BG008 a întrebat:

Salut. Am o problema si ma gandeam daca e cineva pe aici sa ma ajute. Ma cunosc cu o fata de aproximativ 4 luni, nu suntem impreuna, planuiam asta pentru viitorul apropiat si ieseam mereu seara si astea. Faceam 16km pana la ea dus/intors pe bicicleta, unele seri pe jos timp de 3 luni. Nu eram doar prieteni, se vedea asta, adica ne comportam ca un cuplu. Ea in timpul ala vorbea cu mulți baieti inclusiv cu altii de voiau sa o combine, i-am explicat asta si la inceputul lui Iunie ne certasem noi doua zile. In prima seara a iesit afara la o vara de ale ei si stateau la poarta, dupa a venit un văr de cu alti 4 baieti dintre care 3 voiau sa o combine. Ea are varsta de 16 ani, tipii respectivi au 18, 24 si 22 de ani. Astea sunt varstele pe care le au cei 3 care voiau sa o combine(tin sa mentionez ca stam la o zona rurala de asta fac 16 km dus/intors pana la ea). Seara aia nu ne-am scris, eram certati. Cand a plecat acasa s-a sarutat cu tipul de 18 ani si a lasat-o la poarta impreuna cu restul de au fost acolo. Toti spun ca, da tipul a sarutat-o pe ea numai ea e impotriva. Am luat legatura cu tipul care mi-a zis urmatoarele lucruri "nu ai tu treaba, nu esti avocatul ei". Ceilalti tipi au aprobat asta, inclusiv varul si vara sa. I-am zis dupa sa-i dea block respectivului peste tot, iar prima seara dupa cearta i-am cerut telefonul. Evident a inceput sa faca ca toti dracii si sa faca urat dupa m-am facut ca plec acasa si ea a plecat acasa. Am sunat-o, am vorbit cu ea si dupa ne-am vazut. (in timpul ala de 15/20 de minute parea ca imi ascunde ceva). A venit afara ea promitându-mi ca i-a dat block si ca nu-l mai deblocheaza, dar unde ca ii daduse unblock. Dupa i-a dat block din nou peste tot si am iertat-o si evident mai vorbea cu prieteni care ii raspundeau la storyuri cu "❤️," si ea le raspundea inapoi cu astfel de emojiuri. Pana acum cateva zile cand vorbea cu altul de 22 de ani care ii spunea "Te-as face de gagica, dar esti micuță" Toata conversatia asta pornind de la un story unde i-a cerut parere, dedicatie si ala i-a zis "O frumusete❤️", ea raspunzand cu "❤️". Acum stau sa aflu ca raspunde si altora pe wap cu astfel de emojiuri si vorbind cu alti tipi din nou si din nou, timp de aproape doua luni i-am explicat tot ce ma deranjeaza ea spunand ca nu se va mai repeta mereu. Tin sa mentionez ca baietii cu care vorbeste ea incep sa se bage in seama, iar ea le da sperante false si asa incep sa vorbeasca. Spuneti-mi va rog ce sa fac, o sa ascult orice sfattt

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Copchile, ascultă la noi, ăștia mai bătrâni. E panaramă, își bate joc de tine. Sau e prea fraieră dacă o aburește și o sărută oricine îi trece pe la poartă. Ea așteaptă să vadă cea mai convenabilă variantă pentru ea. Fiindcă tot sunteți la țară, unde se obișnuiește vorba mai grosolană, spune-i așa: "Auzi fă, ia mai du-te tu-n p." Pardon, nu e frumos chiar așa, reformulez: Stimată domnișoară, dacă tu crezi că eu pedalez ca prostu 16 km ca să îți faci tu mendrele cu mine, te înșeli. Eu nu sunt prostul tău, du-te frumos și combină-te cu cine vrei, că pe mine nu mă meriți. Am eu destule femei în satul meu. Dacă te răzgândești, te aștept să vii tu la mine, pedalează și tu 16 km și mai discutăm atunci, dar grăbește-te, că în maxim o săptămână îți ocupă alta locul".
Atât.
Dacă regretă, și te roagă, si promite, nu pune botu’ imediat. Las-o să fiarbă un pic. Fă pe supăratul. E posibil doar să te testeze, să vadă daca joci cum cântă ea.
Dacă însă nu reacționează, e clar. Nu avea nici un gând serios cu tine, îi ești indiferent, și o să se pshe pe tine cu pasiune de câte ori poate. Unele femei au plăcerea asta, să ia băieți de proști și să îi perpelească. Așa cum se joacă pisicile cu șoarecii înainte să îi omoare.

| MrAM a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Practic ai descris perfect situatia. Si as mai adauga faptul ca domnisoarele de genu-s ca maimutele. Cum au scapat o creanga incearca sa se agațe de alta.

13 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ce treaba ai tu cu ce face ea daca voi nici nu sunteti impreuna oficial? E problema ei cu cine se vede si se saruta. Tu esti doar un prieten cu care iese si pierde timpul. Tu indiferent ce ai putea fi pentru ea, nu ai dreptul sa ii ceri telefonul sa te uiti ce a vorbit cu x si y si nici sa dai ordine pe cine sa blocheze. Invata sa te comporti pentru ca in felul asta o sa ai zero relatii normale. Gelozia asta si lipsa respectului mi se par cele mai de rahat lucruri.

| DAVIDFCSB98BG008 explică (pentru Aasdfghj):

Ne comportam ca si cum am fii impreuna ne spunem te iubesc, ne sarutam ore in sir ca si cum as fi iubitul ei

| anonimuIl a răspuns (pentru DAVIDFCSB98BG008):

Visezi că faci cam multe cu aia.

| anonimuIl a răspuns (pentru DAVIDFCSB98BG008):

Una ca aia nu e pentru băieți care scriu 50 de rânduri pe internet când întreabă ceva.

| Aasdfghj a răspuns (pentru DAVIDFCSB98BG008):

Pai imi pare rau sa iti spun, dar nu sunteti pe bune impreuna. Ce aveto voi nu este relatie. Se joaca cu tine si cu altii si nu ii pasa de nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce consideri tu că ești în viața ei, la 16 km distanță? Unul din tinerii cu care se vede și se mai și sărută. Nu are obligații față de tine, doar tu îți închipui asta.

| Hammurabi a răspuns:

O femeie, dacă te iubește și ești foarte important pentru ea și pentru viața ei, nu se va uita NICIODATĂ la altul.
Nu e nevoie să-i ceri tu asta, nu e nevoie să o obligi sau să-i impui tu asta.
Va avea ochi, inimă și suflet numai pentru tine, pentru ceea ce ești și pentru ceea ce însemni tu în viața ei.
Dar aici vei ajunge NUMAI prin ceea ce ești tu ca OM.

Restul, sau orice altceva... e apă de ploaie.

| anonimuIl a răspuns:

Ești gelos că ea nu te bagă în seamă și pe tine?

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru anonimuIl):

O vorbă din bătrâni, deșteaptă rău, spune că mai bine împarți o prăjitură cu alții decât să mănânci singur un rahat.

| ionur a răspuns:

Problema e la tine nu la ia.

Tu o iubești cu adevărat nu ia pe tine. Ție îți pasă de ia mai mult decat oricine și de orice.tu țiai da și viața pentru ia nu ia pentru tine. Tu ești decât o experiență pentru ia un băiat cu care vorbește ia când se plictisește și nu are cu cine vorbi vorbește de plictiseala cu tine iar cu băieți pe care ia vorbește mereu va vorbi orice ai face tu și orice ai spune tu pentrucă problema este la tine ca îți pasă cu adevărata și iubești cu adevărat. Vezi de cate ori iese tu? tu ești problema nu ia ia își trăiește viata orice ai face tu și ai spune tu. Tu ești problema nu ia tu ești decât și doar un băiat din sutele de băieți din lista ei. Și ce ai văzut până acum este doar ce ai văzut acum niciodată nu vei ști adevărul cu câți vorbește cu cați se vede și iese în oraș...

| MrAM a răspuns:

1. Sa-ti explic cum sta treaba si iti dau si exemplu sa nu ajungi in situatia mea.
Am iesit cu o tipa super faina cu ceva timp in urma.
Ne-am cunoscut prin intermediul unei prietene, am vorbit vreo 2 luni abureli si am decis sa ne vedem( asta pentru ca nu eram in țara)
Ne-am vazut la o petrecere unde m-am si culcat cu ea in seara aia ( primul red flag)
Dupa seara aia am continuat sa ne vedem insa parea sa fie tot mai rece si indiferenta. Gasea mereu scuze sa nu ne mai vedem, gen ca se vede cu prietenele ei, ba are de invatat si alte bulshituri de 2 lei.
Dupa care sa aflu tot de la una din prietenele ei ca ea se vedea cu fostul si cu inca un tip in afara de mine, ei nu stiau de situatie binenteles. Gen triunghiul bermudelor daca intelegi ce zic. Ce era de facut aici, simplu.
L-am bagat si pe fostul ei in schema ca sa stie care-i situatia.
Dupa ce mi-a multumit a zis ca arata niste scheme care le-a vazut prin filmele cu Bruce Lee si cam asta a fost treaba. I-am zis spala-te cu ea pe cap, pa si la revedere.
Dupa iti vezi frumos de viata, gen cariera, mers la sala, familie, prieteni si alte aspecte importante ale vietii. Asta pana intalnesti o femeie de calitate cu care merita sa-ti petreci timpul si stie sa te aprecieze ca barbat.

| Danny28 a răspuns:

E o proastă, se lasă abordată de toți cocalarii și cel mai probabil și-o și trage cu ei. Dă-i block peste tot. Cu o astfel de panaramă de fată nu poți avea viitor, asta e o viitoare centuristă.