| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre lista AFI's 100 Years 100 Stars. De ce sunt in lista la barbati (Fred Astaire, Gene Kelly, Clark Gable, Marlon Brando, Laurence Olivier, Kirk Douglas, James Dean, Ronald Reagan, Elvis). De ce nu au fost inclusi in locul lor (Errol Flynn, Harrison Ford, Douglas Fairbanks Jr, Warren William, Paul Newman, Peter O'Toole, Dirk Bogarde). Care ar fi motivul in general? Eu cred ca premille Oscar. Iar la femei sunt incluse (Judy Garland, Elizabeth Taylor, Joan Crawford, Mae West, Shirley Temple, Vivien Leigh, Lucille Ball, Jean Seberg, Gracie Allen). De ce nu au fost bagate pe lista (Jane Fonda, Ida Lupino, Julie Christie, Catherine Deneuve, Faye Duneway, Myrna Loy, Julie Andrews).

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ai luat o pauză de două luni și ai revenit în forță?

| Lupică27 a răspuns:

Eu cred ca treburile astea sunt politice, la eurovizion castiga numai lesbianisti si reptilieni.

| AdrianaBacescu explică (pentru Lupică27):

Nu prea inteleg ce cauta pe lista de exemplu Elvis (mai mult a fost un cantaret, ca actor a jucat in numai 2 film bune si in rest filme de 2 bani), Gene Kelly si Fred Astaire (au fost mai mult dansatori decat actori). De Kelly mi-a placut in Singing in The Rain si For Me and My Gal, Ronald Reagan (celebru pentru politica sa decat pentru cariera sa de actor), Vivien Leigh (are activ numai 4 film bune: GWTW, Streecar, Waterloo Bridge si Ship of Fools) sau Lucille Ball (amintita mai mult pentru serialul I Love Lucy).