| AdrianaBacescu a întrebat:

De ceva timp Cartoon Network difuzeaza toata ziua Gumball. De ce nu difuzeaza pe post The Jetsons, Yogi Bear, Johnny Bravo, Wacky Racers, Scooby Doo sau Tom and Jerry? Noaptea am ganduri la perioada cu Cartoon Network/TNT/TCM si ma uit uneori in programe tv din anii 90-2000 la ce erau pe Cartoon Network/TNT/TCM.

23 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Esti nostalgica, mi-ai adus aminte de Johnny Bravo printre altele, il am undeva pe un HDD extern uitat de ani si ani happy
Wacky Racers cu masinutele alea ciudate si personaje ciudate
Tom and Jerry numai are nevoie de prezentari, toata lumea cunoaste...s-au facut si serii noi dupa cele "vechi" originale
Nu stiu de ce dar am o afinitate catre seria Bugs Bunny originala happy

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Johnny Bravo era ultimul desen inainte de TCM prin 1999-2000. In ce fel sunt eu nostalgica?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

In sensul de... cauti ceva din trecut, filme seriale, animatii etc
nu au cum lucrurile din trecut sa nu iti dea un anumit feeling uneori tristete alteori bucurie

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Erai fan Johnny Bravo?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Sa zicem ca am fost!
dar nu m-am identificat niciodata cu el ca personaj, caci nu sunt blond laughing

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Era inspirat dupa Elvis.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Banuiam dar nu am stiut niciodata exact, cred ca gesturile, miscarile si chipurile vocea fortata
Dar era mai mult o ironie la adresa lui elvis nu?

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Era mai mult ironie.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Da, cu ajutorul tau mi-am amintit! ai o memorie fantastica!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Te uiti si tu pe net la programe tv cu Cartoon Network/TNT Classic Movies/TCM?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

O sa te dezamagesc, dar nu o fac

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Eu filmele le privesc rar ca nu prea mai am timp actual si le vad/revad din colectia mea de filme salvate pe HDD-uri externe

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Ai prins Cartoon Network in frecventa cu TNT Classic Movies? Am discutat prin luna martie. Mama mea a vazut pe post prin anii 90 (High Sierra, Casablanca, The Postman Always Rings Twice, The Roaring Twenties, Gettysburg).

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Da am prins CN si TNT, dar iti dai seama ca am uitat foarte multe chestii pe care le-am vazut acolo. ce ma leaga de Cartoon Network? datorita lui am invatat limba englezawinking
eu sunt un copil al anilor 90, sunt nascut in +90, nu imi dau varsta ca nici jasminele nu o fac!
sa inteleg ca tu esti generatie de dupa 90?

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Pe TNT erau lupte in fiecare vineri seara. Ultimul desen inainte de TNT Classic Movies era Looney Tunes.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Iti dai seama ca la lupte ma uitam si eu, am fost in copilarie fan Hulk Hogan, nu stiu pustii de astazi cine a fost el...ei au crescut cu John Cenawinking

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Hulk Hogan ar fi merita un loc in The Expendables.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Cred ca nu l-au bagat in aceasta serie pentru ca e batran si il dor articulatiile happy

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Are 71 de ani.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Da asa este, insa ca fost wrestling sigur are ceva probleme de sanatate happy

| LisaJulie a răspuns:

Nu se mai prea difuzeaza niciun desen de calitate in afara de Miraculous! Toata lumea are Netflix, HBO sau internet! Ar trebui totusi sa se faca o petitie sa se difuzeze vechile desene cu care am copilarit