| AdrianaBacescu a întrebat:

Merita sau nu Brad Dourif un Oscar de onorare? In ciuda faptului ca Oscar are hate cu horror.

17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu putem sa spunem daca cineva merita sau nu o distinctie atat de importanta cum este premiul Oscar, pentru ca nu suntem critici de film acreditati!
citeam acum si am vazut ca are 2 premii: 1 BAFTA si 1 Glob de aur pentru rolul facut in filmul Zbor deasupra unui cuib de cuci, cand cu totii stim ca Jack Nicholson face deliciul acelui film!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

E vocea lui Chucky.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

A da? oricum nu-l comparam cu maestrul Jack Nicholsonwinking

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Dourif a jucat in filme B. Mi-a placut de Dourif in Blue Velvet.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Stiu asta!
cat despre Blue Velvet a lui David Lynch, tot ce pot sa spun este ca este o film 'complicat' happy
la fel de placut a fost si Mulholland Drive

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Mi-a placut si Twin Peaks.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Twin Peaks serialul? am vazut ceva episoade in trecut, este un serial 'cult'!
David Lynch este diferit de ceilalti, ca si scenarist este greu de inteleswinking are in palmares filme de tip mind-blowing dau si cateva exemple : Wild at Heart, Lost Highway dar mai complicat pare Blue Velvet

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Nu esti fan Dourif?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Fan ar fi mult spus
imi plac 1000 de actori si 1000 de actrite, dar fan nu prea sunt al niciunuia dintre ei
dar cinefilm pot spune ca sunt, deci sunt fan filme!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

A jucat in Halloween versiunea cea din 2007.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Da, daca este sa o luam asa a aparut si in 1 episod din serialul The X-Files

Halloween (2007) a fost o ecranizare cam slaba...nu crezi?

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

E foarte slaba ecranizarea de la Halloween.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Ma bucur ca avem aceeasi parerewinking

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

A fost mai bun Halloween cel din 1978.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Asa consider ei eu!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Pacat nu se difuzeaza filmul la televizor in Romania.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Daca vrei te invat eu sau iti pun la dispozitie link din care sa descarci acest film, asta daca ai un PC/laptop astfel il poti vizualiza foarte usor! si nu ma refer la siteuri pirat care au filme online pe care nu le recomand!