| pufosheniedebraila a întrebat:

am doi hamsteri, si rod mereu recipientul de apa, mereu simt nevoia sa roada. stiti cumva ce sa le cumpar de la petshop sa roada? (ceva in gen os de sepia - pentru papagali) dau funda happy mersi

Răspuns Câştigător
| Lisadream a răspuns:

Eu le luam batoane de fructe uscate...dar tot degeaba, asa sunt ei rod tot, nu ai ce face, mie mi-au ros casuta din plastic

1 răspuns:
| Husker a răspuns:

Iale un lemn de afara dupa ce il cureti de cam 5cm si lasa-l in cusca eventual freaca ceva de el sa ii dea miros si gust ( gen un morcov ) si lasa-l in cusca, daca incep sa roada e bine ii vor tine mult timp si nu vor mai roade recipientul de apa, lemnul fiind ceva nou! bafta cu hamsterii.