| anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre blody mary? e reala? cum arata? cum a murit? de ce se razbuna?

Răspuns Câştigător
| Jonsdottir a răspuns:

Normal ca nu e reala :-J
Eu am incercat si nu se intampla nimic tongue
eu stiu 3 legende laughing
legenda1 : era o fata de 13 ani a murit arsa de vie. daca o invoci trebuie sa fii undeva cu foc (la un gratar) laughing si cica iti apare in foc
legenda2: ca a fost o mireasa tongue cel cu care trebuai sa se casatoreasca nu a venit la nunta. ea s-a dus si l-a cautat si l-a omorat (nu mai stiu cum). atunci cand o invoci trebuie sa fii in fata unei oglinzi si cand ti se arata este intr-o rochie de mireasa si plinda de sange.cica te zgarie pe gat si mori laughing
legenda3: era o fata de 17 ani are era ff bolnava(o boala contagioasa) tatal sau care era medic a fazut ca nu mai are suflate si a hotarat sa o ingroape. i-a legat de mana o franghie legata de un clopotel(clopotelul era pe niste chestii, sus). a doua zi dimineata tata ei a vazut ca u mai era la locul lui(clopotelul) si-a dat seama ca a ongropat-o de vie.cand a dezgropat-o a gasit-o plina de sange si unghiile ei erau lipite de capacul sicriului.cand ti se arata(intr-o oglinda) auzi un clopotel tongue
scary, nu? laughing

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blody mari nu exista sunt trucaje numa sa te speri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A murit facind un soh cardiac si dupa ce a fost inmormintata sa trezit si a zgiriat cosciugul astfel iesind de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ganditziva, nu degeaba se numeste legenda...

| ToxiKat a răspuns:

E doar o legenda...si, ca orice legenda, nu e adevarata...singurul lucru adevarat cica e modul in care a murit. Avea o boala foarte grava si mai avea putin pana sa moara asa ca tatal ei a ingropat-o de vie; dar mama ei ia legat un clopotel de mana ca in caz de se trezeste sa auda clopotelul si sa o dezgroape. Tatal ei, fiindca stia ca mai traieste putin a duso pe mama ei in casa ca sa nu auda cand va suna clopotelul. Dimineata urmatoare cand s-a dus la mormantul ei, tatal a vazut clopotelul pe jos, a dezgropato si a gasit-o cu mainile pline de sange si in capacul sicriului unghiile lui Bloody Mary(cum a zgariat capacul incercand sa iasa). De atunci daca stai in fata unei oglinzi si ai in jurul tau lumanari si rostesti bloody mary si te rotesti dup aia de 3 ori iti apar mainile insangerate ale lui bloody mary in oglinda, nu iti face nimic doar ca te face sa te sperii asa de tare incat intri in coma si dupa 4 zile mori...

| vagaunescu a răspuns:

Pe mine era sa ma sacrifice matusa fiind mic am fost in baie ma legat si am vrut sa ies am inceput sa plang si am avut un telefon acolo asa ca va dati seama si acu incerc so chem ca mai de mult atunci venise si mi-a zis tu n-ai ce face? si dc nu fugi sau te sperii? atunci am zis numele ei cu adevatat!
Nam murit ci sa induiosat va vine sa credeti! ca avea un copil in maini la pus langa mine si in casa am vazut un ursulet m-am jucat si aratam ca copilul ei ca inainte sa moara eu folosesc ursuletul sa ma apar nu glumesc pot sa-l dau dar acu 7 zile am incercat so invoc a aparut si am zis
STai putin m scos ursuletul
am auzit clopotei nu de aia bang bang de moarte de duiosie si strigate de copii care ziceau prietene!
ea a zis ca sa nu imi las familia sa o faca asa ca am ascuns ursuletul in toaleta si nu pateste nimeni nimic
ma bucur dar serios acu nu glumesc!

| Enescu_Alice_1993 a răspuns:

Da este reala! Este monstruasa! Ei ii placea sa se macheze! Cand sa culcat un om ia dat cu coasa pe fata in schimb nimic! Ia crede ca il va gasi pe cel care ia facut asta si vrea sa il omoare!

| SeNaH a răspuns:

Blody mary nu este reala si acum a aparaut aia cu Teresa Fidalgo

| sym3 a răspuns:

Eu acum m-am uitat pe net...si deja mi-e frica.crying de ea o fi adevarata faza ca daca zice de 3 ori in fata oglinzii numele ei...vine in spatele tau si te omoraa?

| gaarashucacu26 a răspuns:

Povestae ii asta.O fost odata o fata forte frumoasa ce isi iubea parul enorm si in fiecare seara sil pieptana de 100 de ori. Odata cineva o vrut sa ii faca o farsa si eu taiat tot paru.Ne suportand sa fie un ''vultur plesug'' so omorat:p

| cristiconeac a răspuns:

Wow man este reala vrea sa se razbune am incercat so auzit un ras si onceput sa-mi curga sange din nas crying dupa 4 zile o murit bunicumiu eu stiu o legenda o invoci filosind o oglinda spui de 3 ori blody mary

| cristiconeac a răspuns:

Oameni buni eu cred ca blody mary a fost o fata bolnava tataal a crezuto moarta incat el a ingropat-o de vie dar mama ei ia pus un clopotel pe mana incat tatal sa o auda si sa o scoata din groapa a doua zi cand sau dus la ea la mormant au vzut clopotelul pe jos si urme de jgrieturi pe sicriu si sange

| crissy_7917 a răspuns:

Mi se pare o apsurditate chestia asta cu oglind. E doar un film. M-am uitat si pe net si astia spun ca e adevart, dar trebuie sa fi intr-un loc intunecat, la miezul nopti, s-o strigi de 13 ori si sa o jignesti.Cica va aparea in oglinda...

| Thibishor a răspuns:

Eu nu stiu nimic despre asta deoarece nu am incercat da cica unu o spus la 00:00 de 3 ori iti biti hai la tranta si i so aratat niste coarne de drac si cica o fulgerat dupa un copac langa el si era sa il omoare

| 2u2u4l3x a răspuns:

Nujtiu chiar daca e reala chestia astastraight facedar odata sh odata tot o sa incerc daca mai treiesc e bine daca nu tot bine... app cine are filmu mi-l poate da si mie pe id de mass:rockeritzza_sakura@yahoo.com

| dyaaana a răspuns:

Ati incercat sa vedeti daca merge chestia aia precum ca...ii spui numele de 3 ori in oglinda si ea apare si te ucide? Eu nu si nici nu as incercat doamne fereste dar daca e adevarat?Mie mi-e foarte frica...Voua nu?E foarte ciudat..dar mie nu imi place chiar daca nu am citit sau vazut vreodata legenda aceasta...dar sunt sigura ca e foarte inspaimantatoare...