| 12Hsgsvu12 a întrebat:

Dacă aveți caini, am nevoie de un sfat. Am cedat psihic...
Am luat un bitbull cu scopul de a sta cuminte și a-mi păzi curtea dar, el chelăie în continuu(se aude chiar după 2 camere distanță). Asta e a 2 zi în care îl țin în apartament,îl am pe balcon dar, i-am oferit tot confortul. I-am făcut curat dar, după 10 min din nou arata ca la "porci". Maine vreau să-l mut la curte și să-l leg acolo,ce credeți va sta cuminte?
Deci,nu mai pot. Nu am dormit de loc,m-am trezit de atâtea ori să-i mai pun câte ceva dar, el e încăpățânat.
Nu știu, cum se va vedea el singur acolo pe teren.Docamdata,nu stă nimeni acolo dar,pe fiecare zi voi merge și îi voi duce de mâncare și am și o casă pentru el care este în terminare...
Știam că sunt responsabilității dar,să chelăie toată noaptea,i-am făcut și baie acum o zi. Adică, nu-i neglijat i-am oferit toată atenția dar, nu mă lasă să dorm și nu pot sta așa...

7 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Du-te cu el la veterinar si el iti va da niste sfaturi cu mult mai utile decat ce vei gasi aici. Cu exceptia sfatului meu desigur happy

| Eireann a răspuns:

Normal ca plange -se simte singur, are nevoie de cineva care sa se joace cu el mai mereu si sa stea in preajma ta. Si o sa fie si mai rau fiindca sa il lasi singur mereu si sa mergi sa il hranesti o data pe zi nu este suficient -puii asa mici trebuie hraniti de 4-5 ori pe zi portii mici, trebuie sa socializeze cu alti caini de varsta similara, sa cunoasca oameni, etc ca atunci cand creste sa nu fie excesiv de agresiv sau prea fricos.
Nu o sa stea cuminte legat si ignorat. Banuiesc ca o sa aiba o viata scurta si chinuita.

| 12Hsgsvu12 explică (pentru Eireann):

Să știi că traiesc foarte mult și nu e chinuit, azi m-am jucat cu el și este liniștit.Se sinte liber în curte, cred că trăiește mai bine decât mine, în momentul de față. Are toate condițiilehappy

Răspuns utilizator avertizat
| 12Hsgsvu12 explică:

Pitbull*, are 2-3 luni este încă pui